Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
dorsze
27.11.2007 06:09

Polscy rybacy będą demonstrować w Brukseli

Polscy rybacy będą domagać się zniesienia zakazu połowów dorszy na Wschodnim Bałtyku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Stefan Kraszewski)

*W południe w Brukseli będą demonstrować polscy rybacy, domagając się zniesienia zakazu połowów dorszy na Wschodnim Bałtyku. *

W tym samym czasie, o problemach rybołówstwa będą dyskutować unijni ministrowie rolnictwa. Polskę reprezentuje szef resortu rolnictwa Marek Sawicki.

ZOBACZ TAKŻE:
Sprawdzimy ile dorszy złowili PolacyZakaz połowów obowiązuje do końca tego roku. Komisja Europejska tłumaczy, że był konieczny, bo zasoby dorsza maleją w szybkim tempie, a Polska wykorzystała przyznane jej w tym roku limity połowowe.

Poprzedni rząd próbował rozmawiać z Komisją o zniesieniu zakazu, ale bezskutecznie. Dziś do Brukseli przyjeżdżają zaprotestować rybacy. Minister rolnictwa Marek Sawicki uważa, że manifestacja zwraca uwagę na problem połowów, ale do rozwiązania sporu z Komisją potrzebny jest spokój.

"Niepotrzebnie zbyt mocno podgrzewa się atmosferę. Sprawa wymaga lekkiego wyciszenia i tego oczekuję także od rybaków" - mówił Marek Sawicki. Sprawa zakazu łowienia dorszy trafiła do unijnego Trybunału Sprawiedliwości. Polska zaskarżyła decyzję Komisji, a Bruksela rozpoczęła postępowanie przeciwko nam, za złamanie zakazu połowów.

Tagi: dorsze, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz