Infrastruktura głupcze!

Postęp, modernizacja, nowe miejsca pracy plus realizacja politycznych obietnic - władze federalne, stanowe i lokalne fundusze oraz inwestorzy prywatni na modernizację amerykańskiej infrastruktury w ciągu następnej dekady wydadzą w sumie 1,5 biliona dolarów. Kasa federalna wyłoży na plan 200 miliardów dolarów.

Waszyngton uprości przepisy, a te, które blokują inwestycje, np. ekologiczne - zlikwiduje zgodnie z hasłem "rząd nie będzie już przeszkodą w postępie". Urzędnicy Donalda Trumpa powinni się spieszyć, bo według raportu 2017 Infrastructure Report Card amerykańskie lotniska, mosty czy drogi są w fatalnym stanie.

Centralny Port Komunikacyjny, Via Carpatia, druga tama na Wiśle, przekop Mierzei Wiślanej... jednym słowem Polska w budowie. Rząd realizuje śmiałe plany inwestycji infrastrukturalnych, których realizacja pochłonie miliardy złotych.

Tymczasem za Oceanem administracja prezydenta Donalda Trumpa przyznaje, że kraj jest... w ruinie, a do naprawy potrzeba niebagatelnej kwoty 1,5 biliona dolarów, czyli prawie 5 bilionów złotych! Kwota niewyobrażalna, ale i skala inwestycji ogromna. Zobaczcie sami.

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
buchalter
2018-06-12 15:49
A co w Polsce jest realizowane ? na razie niemrawa kontynuacja inwestycji przygotowanych przez poprzedników i rozdawanie wsród swoich resztek budzetowych !
qba
2018-06-12 15:38
Tak na marginesie: a po co to komu? Lotniska, drogi czy kolej? Teleportacja to jest przyszłość. Ale widocznie coraz bliżej przełomowych wynalazków, czyli trzeba szybko kasę zrobić na przestarzałych technoligiach. Trump to groszorób bez żadnej wizji Jest jednak porażką.
Tom
2018-04-19 13:57
USA w ruinie ... co kolejna wojna nie pomogla ?
... to dla tego tak chca tak bardzo ta 3cia swiatowa rozpetac?
Pokaż wszystkie komentarze (134)