Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
konflikt w iraku
10.09.2014 15:49

Polską ambasada w Bagdadzie została ewakuowana

Radosław Sikorski zdecydował o czasowym zawieszeniu działalności ambasady RP w Bagdadzie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Robert Smith/public domain)

Lotnicy z 33. Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu ewakuowali personel i mienie polskiej ambasady w Iraku - poinformował rzecznik Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych ppłk Artur Goławski.

Ewakuacji dokonały w ciągu trzech dni załogi dwóch samolotów C-130E Hercules z Powidza. Lotnicy wystartowali do misji tuż po północy z soboty na niedzielę, a skończyli misję w nocy z wtorku na środę.W tym czasie pokonali dwukrotnie tam i z powrotem trasę z Polski do Iraku. Herculesami latały te same załogi, a misje za każdym razem przebiegły bezpiecznie - podkreślił Goławski.

Zadanie zostało wykonane w trybie pilnym, na wniosek Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Wczoraj MSZ powiadomiło, że w związku z niebezpieczną sytuacją w Iraku minister Radosław Sikorski zdecydował o czasowym zawieszeniu od 9 września do odwołania działalności ambasady RP w Bagdadzie.

Bez zmian działa natomiast agencja konsularna w Irbilu na północy Iraku. MSZ przypomniało, że w mocy pozostaje ostrzeżenie z sierpnia i ponownie zaapelowało do obywateli polskich o powstrzymanie się od wszelkich podroży do Iraku.

Czytaj więcej w Money.pl
Polska ambasada w Bagdadzie ewakuowana Polskie MSZ apeluje do o powstrzymanie się od wszelkich podroży do Iraku.
Papież pomaga. Daje milion dolarów. Komu? Biskup Rzymu przekazał pieniądze na doraźną pomoc mniejszościom religijnym, prześladowanym w Iraku przez państwo islamskie.
"Polska powinna pomóc Irakowi i regionowi" Prezydencki doradca Roman Kuźniar przekonuje, że Polska powinna być uczestnikiem koalicji przeciwko Państwu Islamskiemu.
Tagi: konflikt w iraku, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz