Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polska armia weźmie udział w kolejnej misji?

0
Podziel się:

Polska nie wyklucza udziału w unijnej misji w Mali. Powiedział o tym w Brukseli minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak.

Polska armia weźmie udział w kolejnej misji?
(PAP/Paweł Supernak)

Polska nie wyklucza udziału w unijnej misji w Mali. Powiedział o tym w Brukseli minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak.

Chodzi o szkolenie sił rządowych, które próbują odbić północ kraju z rąk afrykańskiej filii Al-Kaidy. Pomóc mają im w tym kraje zachodniej Afryki. Przygotowały one już plan inwazji wojskowej.

Minister Siemoniak powiedział, że szczegóły unijnej misji muszą być jeszcze dopracowane. _ - Co do tego, kiedy i jak, to jest to sprawa zupełnie otwarta _ - dodał.

Najbardziej zainteresowana misją jest Francja, która zapewne obejmie dowództwo. Z nieoficjalnych informacji wynika, że gotowość do udziału w misji zgłosiły też dziś: Hiszpania, Belgia, Szwecja, Włochy, Niemcy i Wielka Brytania.

Wstępne ustalenia są takie, że do Mali poleci 250 wysokich rangą oficerów plus 150-osobowe wsparcie medyczne. W grudniu unijne kraje mają zadeklarować konkretnie, jakie siły zamierzają wysłać.

Czytaj więcej w Money.pl
Zakupy w polskiej armii. Tyle wydadzą na... Polska dołącza do grupy unijnych państw, które chcą kupić wspólną cysterną do tankowania w powietrzu.
MON zapowiada postanie ważnego centrum W 2014 r. w Warszawie ma zacząć działać Centrum Żołnierza-Weterana Misji Zagranicznych - poinformował na facebooku minister obrony Tomasz Siemoniak.
Amerykański admirał radzi Polakom, by... William McRaven wystąpił z wykładem w Polskim Instytucie Spraw Międzynarodowych, gdzie przedstawił strukturę liczących 66 tys. żołnierzy amerykańskich sił specjalnych.
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)