Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
20 lat
06.06.2009 14:49

"Polska dobrze wykorzystała te 20 lat"

Tak uważają uczestnicy konferencji 20 lat po upadku gospodarki komunistycznej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Jacek Turczyk)

*Według uczestników konferencji _ 20 lat po upadku gospodarki komunistycznej _ Polska dobrze wykorzystała szanse, jakie pojawiły się po 1989 roku. *

Zakończone po południu w Warszawie dwudniowe spotkanie było okazją do dyskusji i wymiany poglądów przez polityków, przedstawicieli wielu europejskich instytucji ekonomicznych i wybitnych ekspertów.

Profesor Richard Pipes z uniwersytetu Harvarda uważa, że w ciągu minionych 20 lat Polska zdołała wiele osiągnąć na arenie międzynarodowej. Wśród najważniejszych osiągnięć amerykański historyk wymienia przystąpienie do Unii Europejskiej i NATO. Podkreśla też dobrą opinię naszego kraju w Ameryce, choć wskazuje, że polscy politycy czasem niepotrzebnie drażnią Rosję.

ZOBACZ TAKŻE:

Prezes Narodowego Banku Polskiego Sławomir Skrzypek (na zdjęciu) zwraca uwagę, że wśród zmian, do których doszło w naszym kraju, Polacy najbardziej dostrzegają te, które mają wpływ na poziom życia.

Uczestnicy konferencji podkreślili, że Polska zbudowała solidne podstawy ekonomiczne, które pomagają w walce z kryzysem. Zwrócili też uwagę, że w naszym kraju wzrósł poziom życia, a polska gospodarka jest odporna na kryzys, ponieważ jest mniej uzależniona od eksportu niż ma to miejsce w innych krajach europejskich.

Tagi: 20 lat, gospodarka, polska, prl, 1989, wiadomości, wiadmomości, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz