Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polska dyplomacja. Zmiany w MSZ: nowy szef centrum operacyjnego

0
Podziel się:

Wojtczak na stanowisku dyrektora Protokołu Dyplomatycznego zastąpił Krzysztofa Krajewskiego, który został ambasadorem w Bułgarii.

Polska dyplomacja. Zmiany w MSZ: nowy szef centrum operacyjnego
(Łukasz Piecyk/EAST NEWS)
bEUwnHQl

B. dyrektor generalny w MSZ Piotr Wojtczak został nowym dyrektorem Protokołu Dyplomatycznego. W ministerstwie w ostatnim czasie rozstrzygnięto konkursy na kluczowe stanowiska m.in. szefa Departamentu Wschodniego i Centrum Operacyjnego.

Wojtczak na stanowisku dyrektora Protokołu Dyplomatycznego zastąpił Krzysztofa Krajewskiego, który został ambasadorem w Bułgarii.

Wojtczak w czerwcu 2006 został mianowany przez premiera pełniącym obowiązki dyrektora generalnego w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. We wrześniu tego roku został skierowany na stanowisko stałego przedstawiciela przy Unii Europejskiej.

bEUwnHQn

W marcu 2007 ponownie został mianowany dyrektorem generalnym Służby Zagranicznej.

W październiku 2008 roku objął funkcję konsula generalnego w ambasadzie w Brukseli. Pełnił ją do 16 sierpnia 2013.

Protokół Dyplomatyczny Ministerstwa Spraw Zagranicznych ustala lub potwierdza ogólne zasady protokołu do stosowania przez administrację państwową i samorządową w stosunkach z partnerami zagranicznymi. Do jego zadań należą m.in.: przygotowanie planów i programów wizyt głów państw, szefów rządów i ministrów spraw zagranicznych oraz ich realizacja.

W ostatnim czasie MSZ ogłosiło też wyniki konkursów na dyrektora Centrum Operacyjnego i dyrektora Departamentu Wschodniego.

bEUwnHQt

Dyrektorem Centrum Operacyjnego został Marcin Nawrot. W przeszłości był ambasadorem w Irlandii i Azerbejdżanie. Pracował też m.in. w stałym przedstawicielstwie RP przy ONZ.

Centrum Operacyjne MSZ pozyskuje, weryfikuje, informacje dot. sytuacji i wydarzeń kryzysowych. Zapewnia całodobowy obieg informacji w ministerstwie i na placówkach zagranicznych, a także w razie potrzeby przekazuje je innym instytucjom administracji publicznej.

Z kolei dyrektorem Departamentu wschodniego został Konrad Pawlik. W przeszłości reprezentował Polskę przy OECD (Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju), pracował też w departamencie wschodnim.

Czytaj więcej w Money.pl

bEUwnHQu
bEUwnHQO
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)