Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Polska, Francja i Niemcy popierają USA w tworzeniu palestyńskiego państwa

0
Podziel się

Barack Obama chce, aby Palestyńczycy mieli swoje Państwo. Sikorski: Popieramy!

Polska, Francja i Niemcy popierają USA w tworzeniu palestyńskiego państwa
(kprm.gov.pl)
bDSffVhN

_ - Barack Obama zrobił to, do czego Europa go namawiała. Teraz wyrażamy mu swoje poparcie _ - deklaruje szef polskiego MSZ Radosław Sikorski w Bydgoszczy wraz z obradującymi tam ministrami spraw zagranicznych państw Trójkąta Weimarskiego.

Prezydent Barack Obama zapowiedział wparcie Stanów Zjednoczonych dla rozwiązania konfliktu Izraelsko-palestyńskiego. W pierwszych komentarzach za główną sensację uznano propozycję stworzenia państwa palestyńskiego w granicach z 1967 r. - zaprezentowaną w przeddzień wizyty w Waszyngtonie izraelskiego premiera Benjamina Netanjahu.

bDSffVhP

Eksperci do spraw Bliskiego Wschodu podkreślają, że po raz pierwszy prezydent USA w publicznym wystąpieniu przedstawił tak daleko idącą wizję państwa palestyńskiego, która może rozgniewać Izrael.

Jednak taka propozycja zyskała akceptację szefów resortów spraw zagranicznych Trójkąta Weimarskiego obradujących z Radosławem Sikorskim w Bydgoszczy - Guido Westerwella, szefa niemieckiej dyplomacji oraz francuskiej - Alaina Juppe.

Ich poparcie Obama ma także dla wspierania ruchów demokratycznych i reform w krajach arabskich. Prezydent USA podkreślił bowiem również, że fala rewolucji w Tunezji, Egipcie i innych krajach arabskich wyraża demokratyczne aspiracje ich narodów, zgodnie z wartościami bliskimi Ameryce.

Ministrowie w Polsce podkreślali również, że dla nich nie tylko ważna jest sytuacja w Afryce, ale również w Europie, czyli przede wszystkim w Białorusi, która również wymaga demokratycznych przemian.

bDSffVhV

Sikorski mówił , że obrady ministrów w dużej części dotyczyły aktualnych wydarzeń , m.in na Białorusi i w Afryce Północnej.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/239/t125423.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/obama;o;wolnej;palestynie;izrael;to;katastrofa,149,0,832917.html) Obama o wolnej Palestynie. Izrael: To katastrofa Premier Izraela Benjamin Netanjahu dziś spotka się z prezydentem USA. Kategorycznie wyklucza _ powrót do granic z 1967 r. _
[ ( http://static1.money.pl/i/h/111/t74863.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/izrael;nie;rezygnuje;z;budowy;osiedli,113,0,832881.html) Izrael nie rezygnuje z budowy osiedli Izraelska komisja rządowa zaaprobowała w czwartek dalszą rozbudowę żydowskiego osiedla w dzielnicy Pisgat Zeew w okupowanej Wschodniej Jerozolimie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/45/t84525.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/tel;awiw;przekaze;palestynie;60;mln;euro,193,0,830145.html) Tel Awiw przekaże Palestynie 60 mln euro Izrael zgodził się przekazać Autonomii Palestyńskiej należności podatkowe, których transfer wcześniej zamroził.

W pierwszych komentarzach za główną sensację uznano propozycję państwa palestyńskiego w granicach z 1967 r. - zaprezentowaną w przeddzień wizyty w Waszyngtonie izraelskiego premiera Benjamina Netanjahu. .

bDSffVhW

Eksperci ds. Bliskiego Wschodu podkreślają, że po raz pierwszy prezydent USA w publicznym wystąpieniu przedstawił tak daleko idącą wizję państwa palestyńskiego, która może rozgniewać Izrael.

bDSffViq
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)