Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
09.10.2005 18:06

Polska gotowa wysłać ratowników do Azji

Polska zgłosiła gotowość wysłania grupy ratowników do krajów azjatyckich nawiedzonych przez wczorajsze trzęsienie ziemi. Do wylotu w rejon katastory jest gotowych 25-ciu strażaków z psami.

Podziel się
Dodaj komentarz

Rzecznik prasowy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Marek Gieorgica poinformował, że polska oferta pomocy wpłynęła do Unii Europejskiej i ONZ, które koordynują pomoc. Dodał, że ministerstwo czeka teraz na odpowiedź.
Marek Gieorgica podkreślił, że ekipa ratowników to najbardziej wartościowa forma pomocy, jaką Polska może w tej chwili zaoferować krajom dotkniętym przez trzęsienie. Strażacy mają bowiem duże doświadczenie w tego typu akcjach. Byli w Azji podczas usuwania skutków tsunami, a także uczestniczyli w akcjach ratunkowych po trzęsieniach ziemi w Algierii i irańskim mieście Bam.
W rejon katastrowy gotowi są też jechać w ciągu 24 godzin polscy ratownicy górniczy. Jak powiedział Radiu Katowice Romuald Biblis z centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego w Bytomiu, 20-tu specjalnie przeszkolonych ratowników górniczych, wyposażonych w najnowocześniejszy sprzęt, jest w ciągłej gotowości. Czy Centralna Stacja Ratownictwa Górniczego wyśle do Pakistanu swoich ludzi, będzie zależeć od decyzji polskiego rządu.

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz