Notowania

inwestycje w polsce
23.12.2009 08:35

Polska ma szansę zostać potentatem w branży AGD

Azjaci bardzo chętnie inwestują w naszym kraju, bo jest tanio i kompetentnie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Boumenjapet/Dreamstime)

Coraz więcej producentów AGD i sprzętu elektronicznego z Dalekiego Wschodu jest zainteresowanych inwestowaniem w Polsce.

Wczoraj Samsung Electronics oficjalnie poinformował o planach produkcji w Polsce pralek i lodówek. Koncern kupił od Amiki dwa zakłady produkcyjne, ale to nie wszystko. Koreańczycy rozważają podwojenie produkcji w zakładach we Wronkach. Oczekują jednak od rządu, że uda się stworzyć w tym wielkopolskim miasteczku specjalną strefę ekonomiczną.

Wcześniej duże inwestycje w naszym kraju poczynili producenci urządzeń elektronicznych, w tym monitorów LCD. Według dziennika _ Polska _ nasz kraj jest dla przedsiębiorstw z Azji atrakcyjnym miejscem do inwestowania z wielu powodów. Pierwszy to dobre położenie geograficzne w centrum Europy. Drugi to duża liczba dobrze wykształconych fachowców. Polscy pracownicy nadal są tańsi niż Niemcy, czy Włosi - i to jest trzeci argument dla Koreańczyków, Japończyków, czy Chińczyków, by budować w naszym kraju zakłady.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: inwestycje w polsce, agd, polska, potentat, branża, pralki, lodówki, produkcja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz