Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rating polski
22.10.2011 08:52

"Polska musi być wrażliwa na groźbę obcięcia ratingów"

Lewandowski: Pogróżki agencji ratingowej trzeba brać pod uwagę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

Polska, jak i inne kraje, musi być niezwykle wrażliwa na ocenę zewnętrzną, zarówno gospodarki, jak i stanu finansów publicznych. Pogróżki agencji ratingowej trzeba brać pod uwagę - powiedział komisarz ds. budżetu Janusz Lewandowski.

Lewandowski był pytany przez dziennikarzy o pojawiające się w mediach informacje na temat zamiaru obniżenia ratingu Polsce przez agencję Moody's.

_ - Polska, tak jak inne kraje, które są poza strefą euro, musi być niezwykle wrażliwa na ocenę zewnętrzną, nie tylko realnej gospodarki, ale również stanu finansów publicznych. Takie sygnały, jak ten, o którym rozmawia się w Polsce, czyli różne pogróżki agencji ratingowych, trzeba brać pod uwagę. Dlatego uważam, że Polsce opłaca się być kategorycznym zwolennikiem dyscypliny budżetowej, zdrowych finansów publicznych _ - powiedział Lewandowski.

_ - Nie ma perspektywy jedno-, dwu- czy trzyletniej wstąpienia do strefy euro - musimy poczekać na jej remont kapitalny i uporządkowanie spraw u siebie - i tym bardziej ten parasol ochronny trzeba budować na zasadzie nie współodpowiedzialności Niemców czy Holendrów za polski dług publiczny, tylko własnej odpowiedzialności _ - dodał komisarz.

Cięcie ratingów, czytaj o tym w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/124/t161148.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ratingi;w;dol;a;i;tak;sa;lepsi;od;polski,32,0,936224.html) Są na skraju bankructwa, ale lepsi od Polski Money.pl zestawił oceny agencji ratingowych największych europejskich gospodarek. Ekonomiści wieszczą recesję.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/162/t101282.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ekonomisci;ostrzegaja;jezeli;nic;nie;zrobimy;czeka;nas;krach,134,0,945542.html) Ekonomiści ostrzegają: czeka nas krach Ujawniają co czeka kraje Europy Środkowej i Wschodniej w tym Polskę. Chwalą Greków za cięcia, ale są pewni, że...
[ ( http://static1.money.pl/i/h/79/t130639.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/moodys;planuje;obnizke;perspektywy;ratingu;polski,189,0,943037.html) Agencje nie śpią. Polska też zagrożona obniżką ratingu Agencja Moody's może obniżyć ocenę kredytową polskiej gospodarki - informuje jeden z analityków.
Tagi: rating polski, lewandowski, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz