Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
13.05.2005 15:51

Polska nie pozostawi bez odpowiedzi poczynań władz Białorusi wobec polskiej mniejszości

Adam Rotfeld zapowiedział, że Polska nie pozostawi bez odpowiedzi poczynań władz Białorusi wobec polskiej mniejszości w tym kraju. Według słów szefa naszej dyplomacji podejmiemy kroki, które zniechęcą do podobnych działań w przyszłości.

Podziel się
Dodaj komentarz

Dotkną one nie tylko władze państwa białoruskiego, ale i poszczególne osoby stojące za konkretnymi decyzjami - dodał minister. Zapewnił - na konferencji prasowej w Warszawie - że mamy takie możliwości.

Wczoraj władze w Mińsku unieważniły ostatnie wybory w Związku Polaków na Białorusi, gdyż - według obserwatorów i samych białoruskich Polaków - wygrała w nich osoba niepopierana przez rząd w Mińsku.

Z wypowiedzi Adama Rotfelda wynika, że nasza odpowiedź na działania białoruskich władz będzie w rzeczywistości odpowiedzią całej Unii Europejskiej. Minister podkreślił jednak, że nie poda szczegółów, bo nie zakończyły się jeszcze rozmowy w Unii na ten temat.

W przekonaniu ministra Rotfelda, Białoruś - swoimi decyzjami dotyczącymi mniejszości polskiej - złamała zobowiązania międzynarodowe, nie tylko dwustronne, ale i wielostronne.

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz