Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polska nie prosiła o interwencję ws. Gazociągu Północnego

0
Podziel się:

Kommiersant napisał, że Polska domaga się zmiany trasy.

Polska nie prosiła o interwencję ws. Gazociągu Północnego
(nord-stream.com)

*Polska nie prosiła Komisji Europejskiej o interwencję w sprawie zmiany trasy Gazociągu Północnego. W ten sposób rzeczniczka Komisji Marlene Holzner skomentowała doniesienia rosyjskiej gazety _ Kommiersant _. *

Dziennik napisał, że Polska zwróciła się do Komisji, by wymusiła poprowadzenie Gazociągu Północnego głębiej. _ Nic podobnego _ - odpowiada rzeczniczka Komisji.

_ - Z tego, co wiemy, to jest to sprawa, którą polski rząd chce rozwiązać na zasadzie dwustronnej z niemieckim rządem. Poza wszystkim my jako Komisja Europejska nie możemy akceptować bądź zmienić żadnych tras rurociągów. To należy do krajów członkowskich. Interweniujemy tylko wtedy, gdy łamane jest unijne prawo, na przykład środowiskowe. Wtedy się tym zajmujemy. _

Rzeczniczka Komisji Europejskiej dodała, że Bruksela kontaktowała się w tej sprawie z władzami w Warszawie. Rząd zapewniał ją, że nie ma zamiaru prosić o interwencję przy zmianie trasy rurociągu.

Gazeta _ Kommiersant _ napisała, że Polska domaga się zmiany trasy gazociągu i poprowadzenia go głębiej, bo przy porcie w Szczecinie będzie on biegł dwa i pół metra poniżej kanału wodnego, a Warszawa chce, by w przyszłości mogły tamtędy przepływać większe statki.

Czytaj w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)