Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Polska nie wykorzystuje środków z elastycznej linii kredytowej MFW

0
Podziel się

2 sierpnia do dyspozycji Polski z tytułu elastycznej linii kredytowej pozostawała cała kwota 19,166 mld SDR.

Polska nie wykorzystuje środków z elastycznej linii kredytowej MFW
(AP/Fotolink/East News)
bDzKZToB

Polska nie wykorzystuje środków przyznanych przez Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) w ramach elastycznej linii kredytowej (FCL) - wynika z cotygodniowego raportu MFW.

2 sierpnia do dyspozycji Polski z tytułu elastycznej linii kredytowej pozostawała cała kwota 19,166 mld SDR.

W maju 2009 r. MFW zaakceptował jednoroczną umowę w ramach elastycznej linii kredytowej. Umowa wygasła 5 maja 2010 r., a została odnowiona 2 lipca 2010 r. Umowa, tak jak poprzednia, opiewała na 13,69 mld SDR, czyli ok. 20,43 mld dol. W styczniu 2011 r. MFW wydłużył o dwa lata okres obowiązywania przyznanej Polsce elastycznej linii kredytowej i zwiększył dostępne fundusze do 19,166 mld SDR, czyli ok. 30 mld dol.

bDzKZToD

W styczniu 2012 r. MFW potwierdził, że Polska w dalszym ciągu spełnia kryteria dostępu do środków z elastycznej linii kredytowej (FCL). SDR (tzw. specjalne prawa ciągnienia) to międzynarodowa jednostka walutowa o charakterze pieniądza bezgotówkowego, emitowana przez Międzynarodowy Fundusz Walutowy.

Czytaj więcej o elastycznej linii kredytowej MFW w Money.pl
Elastyczna linia kredytowa. Ile wydał rząd? W maju 2009 roku. MFW zaakceptował jednoroczną umowę w ramach elastycznej linii kredytowej. Umowa wygasła 5 maja 2010 roku, a została odnowiona 2 lipca 2010 roku.
Mamy do dyspozycji 30 mld dolarów. Nie wykorzystujemy nic MFW opublikował raport na temat swojej działalności finansowej.
Polska nie wykorzystuje środków z MFW Polska nie wykorzystuje środków przyznanych przez Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) w ramach elastycznej linii kredytowej (FCL).
bDzKZTpe
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)