Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Polska nie wykorzystuje środków z MFW

0
Podziel się

Polska nie wykorzystuje środków przyznanych przez Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) w ramach elastycznej linii kredytowej (FCL).

Polska nie wykorzystuje środków z MFW
(Grupo P7 - Mais Europa/CC BY-NC-SA/Flickr)
bDAfsNKJ

Polska nie wykorzystuje środków przyznanych przez Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) w ramach elastycznej linii kredytowej (FCL) - wynika z cotygodniowego raportu MFW na temat jego działalności finansowej.

Na dzień 22 marca do dyspozycji Polski z tytułu elastycznej linii kredytowej pozostawała cała kwota 19,166 mld SDR.

W maju 2009 r. MFW zaakceptował jednoroczną umowę w ramach elastycznej linii kredytowej. Umowa wygasła 5 maja 2010 r., a została odnowiona 2 lipca 2010 r. Umowa, tak jak poprzednia, opiewała na 13,69 mld SDR, czyli ok. 20,43 mld dol. W styczniu 2011 r. MFW wydłużył o dwa lata okres obowiązywania przyznanej Polsce elastycznej linii kredytowej i zwiększył dostępne fundusze do 19,166 mld SDR, czyli ok. 30 mld dol.

bDAfsNKL

W styczniu 2012 r. MFW potwierdził, że Polska w dalszym ciągu spełnia kryteria dostępu do środków z elastycznej linii kredytowej (FCL).

SDR (tzw. specjalne prawa ciągnienia) to międzynarodowa jednostka walutowa o charakterze pieniądza bezgotówkowego, emitowana przez Międzynarodowy Fundusz Walutowy.

Czytaj więcej w Money.pl
Dyskutowali, czy pożyczyć pieniądze MFW RPP zapoznała się z listem Ministra Finansów w sprawie pożyczki dla MFW oraz analizami makroekonomicznymi w tej sprawie dostarczonymi przez zarząd NBP.
Miliardy na ratowanie strefy euro. Jest zgoda NBP Zarząd banku centralnego _ przychylił się do prośby _ ministra finansów Jacka Rostowskiego. Zobacz ile trzeba wyłożyć na ratowanie Eurolandu.
Mamy do dyspozycji 30 mld dolarów. Nie wykorzystujemy nic MFW opublikował raport na temat swojej działalności finansowej.
bDAfsNLm
Źródło:
KOMENTARZE
(0)