Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Polska prezydencja w Unii. Sejm ją zaakceptował

0
Podziel się:

Sejm przyjął w piątkowym głosowaniu informację rządu o przewodnictwie Polski w Radzie UE.

Polska prezydencja w Unii. Sejm ją zaakceptował
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Sejm przyjął w piątkowym głosowaniu informację rządu o przewodnictwie Polski w Radzie UE. Za głosowało 219 posłów, 206 było przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu.

Jeszcze przed głosowaniem posłowie Krzysztof Szczerski (PiS) i Tomasz Kamiński (SLD) pytali dlaczego podczas czwartkowej debaty nad informacją rządu o prezydencji na sali sejmowej nie było premiera Donalda Tuska.

Kamiński dopytywał też dlaczego w informacji, którą w czwartek przedstawił w Sejmie wiceszef MSZ Maciej Szpunar, nie było nic na temat umowy ACTA. Ubolewał, że podczas polskiej prezydencji nie została podpisana Karta Praw Podstawowych.

Posłom PiS i SLD odpowiedział szef MSZ Radosław Sikorski. "Chciałbym uspokoić pana posła Szczerskiego, że Rada Ministrów i Ministerstwo Spraw Zagranicznych bierze pełną odpowiedzialność za polską prezydencję w Unii Europejskiej, która w powszechnym mniemaniu obserwatorów zagranicznych i zdecydowanej większości Polaków była wielkim sukcesem. Wiem, że dla was to jest trudne do zniesienia, ale naprawdę poczujcie dumę z Polski" - powiedział Sikorski.

Podczas czwartkowej debaty wiceszef MSZ Maciej Szpunar jako największe osiągnięcia polskiej prezydencji wymienił szczyt Partnerstwa Wschodniego, zakończenie pierwszego etapu prac nad wieloletnim budżetem UE na lata 2014-2020 i tzw. sześciopak, który wzmacnia zarządzanie gospodarcze UE.

Czytaj więcej o sprawach Unii w Money.pl
Duńczycy pokierują Unią, zapowiadają... Kopenhaga przejmuje od Polski 1 stycznia półroczne przewodnictwo w Radzie UE. Jej priorytetem jest jedność i ... promocja zielonej gospodarki.
Duże pieniądze w zasięgu naszych rąk Polska może liczyć na nieoczekiwane wsparcie w walce o hojne, unijne dotacje.
Chcą sparaliżować wydobycie gazu łupkowego Grupa europosłów, domaga się wzmocnienia unijnych przepisów środowiskowych. Nie ukrywają, że chcą zakazać szczelinowania.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)