Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polska w G20? Na razie za wcześnie

0
Podziel się:

Wicepremier Pawlak uważa, że trudno określić kryteria wejścia kraju do elitarnej grupy.

Polska w G20? Na razie za wcześnie
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Choć wielu ekonomistów i polityków przyznaje, że wejście Polski do G20 byłoby atrakcyjne dla naszego kraju, to w praktyce trudno to osiągnąć.

Dziś w Paryżu spotkają się ministrowie finansów państw grupy, w której skład wchodzą przedstawiciele 19 najbogatszych państwa świata i Unii Europejskiej. Przy okazji spotkania wraca pytanie, dlaczego Polska, pomimo dobrych wyników gospodarczych nie należy od tego ekskluzywnego grona.

Wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak podkreśla, że w Europie środkowo-wschodniej Polska ma największy potencjał, aby reprezentować region w tym międzynarodowym gronie. Pawlak podkreśla jednak, że G 20 jest grupą nieformalną i trudno określić kryteria wejścia do niej oraz kto mógłby podjąć taką decyzję.

POSŁUCHAJ WICEPREMIERA PAWLAKA:

Ekonomista TMS Brokers Marek Wołos uważa, że tempo rozwoju gospodarczego Polski oraz jej znaczenie ww regionie jest wystarczające, aby nasz kraj brał udział w obradach G 20. Za takim członkostwem przemawia również waga tematów, którymi zajmuje się ta grupa, jak wojny walutowe, czy wzrost cen.
Ekspert przypomina, że Polska jest pośrednio reprezentowana w G 20, poprzez Unie Europejską i to na razie musi nam wystarczyć.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/152/t128664.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/obama;chce;walczyc;z;nierownowaga;gospodarcza,222,0,751070.html) Obama chce walczyć z nierównowagą gospodarczą Prezydent USA zamierza współpracować w tym z przewodniczącą G8 Francją.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/239/t113391.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ceny;zywnosci;pod;lupa;poteg;g20,237,0,749549.html) Ceny żywności pod lupą potęg G20 Eksperci obawiają się, że może to być przyczyna kryzysu i niepokojów społecznych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/61/t110653.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/obama;rzad;nie;zatrudni;8;milionow;bezrobotnych,214,0,709334.html) Obama: Rząd nie zatrudni 8 milionów bezrobotnych Amerykański prezydent powiedział, że gospodarka światowa _ wróciła na drogę uzdrowienia _.
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)