Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Polska w korku

0
Podziel się

Polskim miastom z powodu braku obwodnic grozi paraliż komunikacyjny. Za 4 lata zakorkuje się Wrocław, a za 20 lat utkniemy w Warszawie - rokuje Rzeczpospolita. Niedługo będziemy mieć także problemy z przejazdem przez Kraków, Poznań i Gdańsk.

Polska w korku
bDyCBNzF

*Polskim miastom z powodu braku obwodnic grozi paraliż komunikacyjny. Za 4 lata zakorkuje się Wrocław, a za 20 lat utkniemy w Warszawie - rokuje Rzeczpospolita. Niedługo będziemy mieć także problemy z przejazdem przez Kraków, Poznań i Gdańsk. *
Aby tego uniknąć potrzeba w najbliższych latach przynajmniej 20 miliardów złotych. Ponieważ tak duże inwestycje przekraczają możliwości budżetów miast, ratunkiem są pieniądze z funduszy unijnych i środki z budżetu państwa - przekonuje Rzeczpospolita.

Andrzej Michalski na łamach dziennika krytykuje rządowy pomysł, aby budową dróg w Polsce zajmowały się specjalne spółki Skarbu Państwa. Podaje przykład Strykowa - miasta w którym urywa się autostrada, a cały ruch wpada w wąskie uliczki miasta. Jego zdaniem jest to przykład głupoty urzędników, którzy zaakceptowali decyzję o takim rozwiązaniu.Według Michalskiego inwestycjami powinny zająć się firmy prywatne, profesjonalnie nadzorowane przez zleceniodawcę, czyli państwo.

ZOBACZ TAKŻE

bDyCBNzH
bDyCBNAi
KOMENTARZE
(0)