Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
budżet ue
18.11.2005 09:30

Polska w UE znów przeciwko wszystkim

Polski rząd nie poprze unijnego projektu wspólnego budżetu na 2006 rok - dowiedziała się "Rzeczpospolita". Nasi przedstawiciele już poinformowali kierujących Unią Brytyjczyków o stanowisku nowej minister finansów Teresy Lubińskiej.

Podziel się
Dodaj komentarz

Polski rząd nie poprze unijnego projektu wspólnego budżetu na 2006 rok. - dowiedziała się "Rzeczpospolita". Nasi przedstawiciele już poinformowali kierujących Unią Brytyjczyków o stanowisku nowej minister finansów Teresy Lubińskiej.

Gazeta pisze, że opracowany przez Wielką Brytanię kompromis popierają wszystkie kraje oprócz Polski. Nasz sprzeciw nie ma praktycznego znaczenia. Do uchwalenia budżetu rocznego wystarczy bowiem zwykła większość głosów.
"Rzeczpospolita" pisze, że polska minister finansów chciałaby podwyższenia wydatków budżetu o 4 miliardy, do ponad 115 miliardów euro, co proponował tez Parlament Europejski. Większy budżet w 2006 roku nie dawałby nam wiekszych dochodów. W gazecie czytamy, że przepływ pieniędzy między Polską i Unią jest ustalony do końca przyszłego roku, a wyższy poziom ogólnych wydatków wpłynąłby tylko na wzrost naszej składki do do wspólne kasy.

Tagi: budżet ue, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz