Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Polska za smog może zapłacić miliony euro

0
Podziel się

Nawet 100 milionów euro rocznie - tyle kary może zapłacić nasz kraj za smog, który unosi się nad wieloma miastami w kraju.

Polska za smog może zapłacić miliony euro
(Marcopolo/Dreamstime)
bCXKzNVN

Polska stale przekracza normy narzucone przez Unię Europejską stężenia szkodliwego pyłu zawieszonego w powietrzu.

Termin dostosowania się do unijnych przepisów już minął. Jesteśmy bardzo daleko od spełnienia norm zwartości w powietrzu szkodliwego benzoalfapirenu i pyłów zawieszonych. _ - Norma dzienna to jest 50 mikrogramów na metr sześcienny, a w Krakowie mamy do czynienia z przekroczeniami w ciągu nawet 200 dni, a maksymalna ilość dni według przepisów, w czasie których normy mogą być przekroczone to 35 dni. _ - mówi Andrzej Guła z Krakowskiego Alarmu Smogowego.

Komisja Europejska wszczęła już procedurę przeciwko Polsce o naruszenie prawa unijnego _ Nic nie robienie jest prosta droga do zapłacenia wielomilionowych kar _ - dodaje Andrzej Guła. Kraków jest trzecim najbardziej zanieczyszczonym miastem w Europie.

bCXKzNVP

Jednak władze województwa małopolskiego jako pierwsze w Polsce wprowadziły zakaz palenia węglem i drewnem w piecach. Problem smogu dotyczy również innych miast. Między innymi Suchej Beskidzkiej, Zakopanego, Nowego Sącza, Gorlic, czy Olkusza.

Czytaj więcej w Money.pl

bCXKzNWq
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)