Notowania

petrolinvest
02.12.2006 03:45

Polski miliarder wierci ropę

Jeden z najbogatszych Polaków Ryszard Krauze kupił złoża ropy naftowej w Kazachstanie i Rosji. Kilka dni temu dostał pozwolenie na ich eksploatację.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Jeden z najbogatszych Polaków Ryszard Krauze kupił złoża ropy naftowej w Kazachstanie i Rosji. Kilka dni temu dostał pozwolenie na ich eksploatację - informuje "Dziennik". *

Spółka Petrolinvest, należąca do Ryszarda Krauzego, kupiła udziały w czterech złożach naftowych w Kazachstanie i trzech w Rosji. Jeden z najbogatszych Polaków powiedział, że łącznie jego firma kupiła około 50 procent udziałów w złożach, których zasoby szacowane są na dwa miliardy baryłek. Taka ilość surowca zaspokoiłaby zapotrzebowanie Polski na paliwo na sto lat.

Inwestycja pochłonie co najmniej 800 milionów dolarów. Jeszcze nigdy polska prywatna firma nie zainwestowała takich pieniędzy za granicą. Pierwszych 250 milionów ma być wydanych w przyszłym roku, głównie na dokładne zbadanie złóż. Pierwsze odwierty mają ruszyć już w kwietniu. Kolejne pieniądze ma pochłonąć zbudowanie infrastruktury pozwalającej na uruchomienie wydobycia, które ma nastąpić już pod koniec 2007 roku.

Tagi: petrolinvest, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz