Notowania

Przejdź na
belvedere
23.06.2010 14:02

Polski sąd poprowadzi proces przeciwko bankowi z USA

Grupa Belvedere pozwie The Bank of New York Mellon.

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały: Polmos)

Grupa Belvedere, notowana na GPW pod nazwą Sobieski, złoży w polskim sądzie pozew przeciwko The Bank of New York Mellon - zapowiedział prezes spółki Krzysztof Tryliński.

_ - Podamy bank do sądu. Tu chodzi o sprawiedliwość. Zostaliśmy brutalnie zaatakowani przez grupę inwestorów, którzy przegrali z nami przed sądem w ub.r. Kwota została wyliczona przez specjalistów i jestem dobrej myśli _ - mówi Tryliński.

Wcześniej producent alkoholi, w tym wódki Sobieski, formalnie wezwał amerykański bank The Bank of New York Mellon z siedzibą w Nowym Jorku do zapłaty 723 mln zł z tytułu _ odszkodowania i zadośćuczynienia za straty spowodowane czynami nieuczciwej konkurencji, w tym szkody finansowe oraz naruszenie reputacji i dobrego imienia spółek grupy. _

Roszczenia i wnioski są konsekwencją działań podjętych w Polsce przeciwko spółkom Grupy Sobieski przez The Bank of New York Mellon i podmioty, których interesy reprezentuje. Grupa Sobieski podała, że w kwietniu 2009 roku amerykański bank złożył wnioski o upadłość wtórną - likwidacyjną kilku polskich spółek wchodzących w skład Grupy, objętych w tym czasie francuską procedurą ochronną sauvegarde.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: belvedere, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz