Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polskie firmy budowlane chcą pomóc Rosjanom

0
Podziel się:

Chodzi o przygotowania do Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w 2018 r. Przedsiębiorcy pojadą do Kaliningradu, by dzielić się doświadczeniami z Euro 2012.

Polskie firmy budowlane chcą pomóc Rosjanom
(Jan GRACZYNSKI/East News)

Polskie firmy z branży budowlanej chcą pomagać Rosjanom w przygotowaniach do Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w 2018 r. W czerwcu nasi przedsiębiorcy pojadą do Kaliningradu, by dzielić się doświadczeniami z Euro 2012 i rozmawiać o ewentualnych kontraktach.

Misję _ Polska-Rosja: Od Mistrzostw Europy do Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej _ organizują Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Konsulatu Generalnego RP w Kaliningradzie.

Będzie to drugi tego typu wyjazd do Rosji. W marcu w Moskwie odbyło się Polsko-Rosyjskie Forum Gospodarcze związane z przygotowaniami do rosyjskiego mundialu. Wzięło w nim udział ponad 300 przedstawicieli rosyjskiej administracji, regionów - organizatorów mistrzostw w 2018 r., przedsiębiorców, a także ponad 70 polskich firm.

Konferencja w Kaliningradzie również będzie poświęcona możliwościom współpracy polskich i rosyjskich firm w przygotowywaniu obiektów sportowych i innych inwestycji związanych z organizacją w tym rosyjskim mieście meczów Mistrzostw Świata.

Jak poinformowała Aleksandra Wadowska z PARP, zainteresowanie wyjazdem jest duże. Do tej pory (misja planowana jest na koniec czerwca) zgłosiło się ok. 30 firm. Są to m.in. biura projektowe, generalni wykonawcy, ale też firmy zajmujące się wykończaniem i wyposażaniem obiektów sportowych.

_ - Celem konferencji jest promocja naszych doświadczeń, które zdobyliśmy organizując Euro 2012 _ - podkreśliła Wadowska. Nasi przedsiębiorcy będą też mogli zaprezentować swoją ofertę i prowadzić rozmowy z rosyjskimi partnerami.

A mają o co zabiegać. Rosjanie chcą wybudować w samym tylko Obwodzie Kaliningradzkim ok. 20 nowych hoteli. Muszą też zmodernizować infrastrukturę sportową oraz zbudować nowy stadion. W planach jest arena na ponad 40 tys. widzów.

Trzy panele seminarium toczyć się będą wokół tematów: budownictwo i wyposażenie obiektów sportowych; budownictwo miejskie (projekty, wykonawstwo i zaopatrzenie materiałowe), a także infrastruktura miejska.

Ze strony rosyjskiej partnerem konferencji będzie Agencja ds. Przygotowań, Organizacji i Przeprowadzenia MŚ-2018 w Kaliningradzie powołana przez administrację obwodu. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości rozważa również zorganizowanie podobnego wydarzenia w Sankt Petersburgu.

Wicegubernator obwodu kaliningradzkiego Konstantin Susłow informował w zeszłym tygodniu, że zatwierdzony w ostatnim czasie plan rozwoju gospodarczego Obwodu Kaliningradzkiego zakłada, że do 2020 roku z pieniędzy budżetowych zostanie zainwestowanych 12 mld euro.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/71/m89927.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/urzednicy;z;kremla;zatrzymani;za;korupcje,8,0,1316616.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Urzędnicy z Kremla zatrzymani za korupcję Domagali się od jednego z rosyjskich biznesmenów 10 mln rubli za przydzielenie pomieszczeń biurowych w centrum Moskwy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/120/m17784.jpg ) ] (http://dom.money.pl/budownictwo/wiadomosci/artykul/kryzys;w;budownictwie;jest;oczywisty;dla;ekspertow,177,0,1316529.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Czeka nas boom budowlany? Ceny spadają, ale... - _ Sytuacja jest bardzo zróżnicowana w poszczególnych branżach _- zaznacza Marcin Peterlik z Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)