Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polskie koncerny będą miały złoża w Ameryce?

0
Podziel się:

Największe polskie firmy wydobywcze walczą o dostęp do strategicznych surowców w Ameryce Północnej. Najbliżej zdobycia swoich złóż jest PKN Orlen, zainteresowany amerykańską ropą.

Polskie koncerny będą miały złoża w Ameryce?
(Seesea/Dreamstime)

Płocki koncern ma za nie zapłacić pieniędzmi ze sprzedaży swojego udziału w Polkomtelu. Orlen podobnie jak PGNiG ma szansę wejść na północnoamerykański rynek wydobywczy dzięki gazowi łupkowemu. Obie spółki zaoferowały kontrahentom część udziałów w swoich koncesjach w Polsce w zamian za udziały w koncesjach w Ameryce - pisze _ Dziennik Gazeta Prawna _.

Gazowe porozumienie Orlen może podpisać już w ciągu najbliższych tygodni. Nieoficjalnie mówi się, że w grę wchodzi jeden z największych koncernów naftowych na świecie. Także KGHM chce kupić złoże za oceanem, choć nie będzie to pierwsza inwestycja w tym regionie dla miedziowego koncernu. Rok temu kupił 51 procent udziałów w kanadyjskiej spółce. Nowa inwestycja również może zostać zrealizowana w Kanadzie.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/45/t137005.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/gaz;lupkowy;trafi;w;niepowolane;rece,127,0,819583.html) Gaz łupkowy trafi w niepowołane ręce? Tak uważa prezes PiS Jarosław Kaczyński, po tym jak Sejm uchwalił nowe prawo geologiczne i górnicze.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/216/t89048.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/pgnig;wejdzie;na;norweskie;i;brytyjskie;zloza,251,0,793851.html) PGNiG wejdzie na norweskie i brytyjskie złoża Polski koncern negocjuje w tej sprawie umowę z brytyjską firmą Centrica.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/35/t96547.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/orlen;bedzie;szukal;ropy;na;ukrainie,85,0,730197.html) Orlen będzie szukał ropy na Ukrainie Spółka podpisała porozumienie z ukraińskim resortem ochrony środowiska.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)