Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polskie mięso skażone. Szykuje się wielka kontrola

0
Podziel się:

Kontrola będzie dotyczyła mięsa trafiającego zarówno na rosyjski, jak i polski rynek. Za dodatkowe badania produktów zapłacą same zakłady.

Polskie mięso skażone. Szykuje się wielka kontrola
(Lukasz Ostalski/REPORTER)

Będzie kontrola w wielkopolskich zakładach mięsnych, eksportujących swe produkty do Rosji. Tamtejsi kontrolerzy znaleźli w nich bakterie E. coli.

Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Poznaniu wie już o sprawie, jednak czeka na oficjalne dokumenty z Moskwy. Dopiero na ich podstawie będzie można stwierdzić jakiej partii mięsa dotyczą zastrzeżenia rosyjskich służb - powiedział zastępca wojewódzkiego inspektora, Bartłomiej Raj. Po tym jak dokumenty z Rosji trafią do Poznania, do zakładów pojadą kontrolerzy.

Kontrola będzie dotyczyła mięsa trafiającego zarówno na rosyjski, jak i polski rynek. Za dodatkowe badania produktów zapłacą same zakłady, które także czekają na oficjalne dokumenty z Moskwy i na razie nie komentują sprawy.

Zanieczyszczenie mięsa może być wynikiem zaniedbań w obszarze higieny produkcji. Do zakażenie mogło też dojść podczas nieprawidłowego składowania lub transportu produktów - powiedział Bartłomiej Raj.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/219/m242139.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/konina;w;miesie;wolowym;z;polski,188,0,1259708.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) W polskim mięsie wykryto końskie DNA! Końskie DNA wykryto w 3 spośród 121 próbek mięsa
[ ( http://static1.money.pl/i/h/82/m213586.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/usa;naciskaja;na;rosje;aby;zniosla;zakaz;importu;ich;miesa,203,0,1249483.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Nowy punkt zapalny między Rosją i USA Poszło o dodatek paszowy raktopaminę, a także o honorowanie zobowiązań związanych z członkostwem w WTO.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/152/m263320.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/polskie;mieso;zakazone;bakteriami;e;coli;rosja;ostrzega,186,0,1361850.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Polskie mięso zakażone bakteriami E. coli _ Służba weterynaryjna Polski została ostrzeżona o niedopuszczalności takich naruszeń, a produkcję obu przedsiębiorstw objęto zaostrzoną kontrolą laboratoryjną. _
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)