Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polskie Stocznie: Inwestor się nie wycofa

0
Podziel się:

Spółka zarządzająca majątkiem stoczni uspokaja. Pieniądze będą 17 sierpnia.

Polskie Stocznie: Inwestor się nie wycofa
(Stocznia Szczecin S.A.)

Główny inwestor stoczni Gdynia i Szczecin - Stichting Particulier Fonds Greenrights - nie zamierza wycofać się z transakcji zakupu ich majątku - zapewnia spółka Polskie Stocznie, zarządzająca majątkiem zakładów.

_ - Nie jest intencją inwestora wycofanie się z transakcji. Inwestor poprosił jedynie resort skarbu o przesunięcie terminu zapłaty za majątek stoczni do 17 sierpnia _ - zapewniła spółka w komunikacie.

W czwartek Polskie Stocznie poinformowały, że główny inwestor stoczni oraz katarski fundusz QInvest otrzymały list od Stowarzyszenia Obrony Stoczni, w którym napisano m.in., że zakład w Szczecinie mógł być _ pralnią brudnych pieniędzy _.

_ - Informacje podane w liście podlegają aktualnie analizie inwestora, który otrzymał także wyjaśnienie od strony polskiej. List ten wpłynął na potrzebę wydłużenia terminu płatności za aktywa stoczniowe _ - podały Polskie Stocznie.

Wątpliwości inwestora miał wzbudzić list od Stowarzyszenia Obrony Stoczni, w którym napisano m.in., że _ pewne części majątku SSN mają poważne wady prawne _. Inwestor chce przeprowadzić dodatkowy audyt, by wykluczyć te wątpliwości prawne. Stowarzyszenie reprezentuje około 1600 udziałowców spółki Stocznia Szczecińska Porta Holding, która upadła w 2002 roku, a na jej majątku powstała SSN. Stowarzyszenie zawiązało się w ubiegłym roku.

Szef resortu skarbu Aleksander Grad skierował w czwartek sprawę do prokuratury i ABW. Jego zdaniem, zastrzeżenia wyrażone w liście nie mają podstaw prawnych i są _ jawnym sabotażem _.

| Historia kupna stoczni |
| --- |
| W maju Stichting Particulier Fonds Greenrights zakupił kluczowe aktywa stoczni Gdynia i Szczecin, a 17 czerwca otrzymał gwarancje banku Qatar Islamic Bank. Inwestor ma zapłacić za majątek stoczni Gdynia i Szczecin odpowiednio - ponad 287 mln zł oraz ponad 94 mln zł. 25 czerwca Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji wydało oficjalną zgodę na sprzedaż tych aktywów, potrzebną dla podmiotów spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Stichting Particulier Fonds Greenrights jest jedynym udziałowcem spółki Polskie Stocznie. Natomiast QInvest jest inwestorem w tej spółce. |

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)