Notowania

warzywa
21.07.2011 08:51

Polskie warzywa czekają na wyjazd do Rosji

Eksporterzy jeszcze badają swój towar i negocjują nowe umowy z kontrahentami.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

Polskie warzywa najwcześniej dziś bądź jutro wyjadą do Rosji. Przedsiębiorstwa negocjują nowe umowy handlowe i równocześnie czekają na kolejne wyniki badań polskich warzyw.

Decyzja o otwarciu rosyjskiej granicy dla polskich warzyw nie oznacza, że te pojawią się na niej od razu. Adam Zych z Państwowej Ochrony Roślin i Nasiennictwa przyznaje, że na razie badane są próbki warzyw od największych eksporterów.

- _ Najpierw muszą być przeprowadzone badania na obecność EHEC. Robi je ośrodek w Puławach. Trwają one dwa dni _ - mówi Zych.

Wszystko musi być dokładnie badane, bo to Unia krytykowała Rosję za standardy sanitarne. Według ekspertów, rosyjskie embargo to kolejna odsłona ciągłych przepychanek między UE, a jej wschodnim sąsiadem.

Robert Kociszewski, prezes grupy producentów warzywa szklarniowych na Mazowszu uważa, że warto pokonać trudności. - _ To jest bardzo ważny rynek dla naszego kraju i ja na niego zawsze patrzę poważnie _ - mówi.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/105/t40297.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rosjanie;od;dzis;znosza;embargo;na;warzywa,83,0,877395.html) Koniec sporu z Rosją. Miliony euro zysku Rosja znosi dziś zakaz importu świeżych warzyw z Polski.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/196/t20164.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/minister;nadal;wierzy;w;dobra;wole;rosjan,19,0,871443.html) Minister nadal wierzy w dobrą wolę Rosjan Marek Sawicki ma nadzieję, że embargo na polskie warzywa zostanie wkrótce zniesione.
Tagi: warzywa, rosja, badania, eksport, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz