Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pomoc dla LOT-u. Piechociński zapowiada działania

0
Podziel się:

W sumie państwowa spółka potrzebuje wsparcia w wysokości miliarda złotych.

Pomoc dla LOT-u. Piechociński zapowiada działania
(PAP/Paweł Supernak)

Wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński poinformował dziś, że w ciągu najbliższych dni zbierze się specjalny sztab ludzi by wypracować rozwiązania, które mogłyby pomóc LOT-owi zażegnać problemy.

- _ Mamy przyszły tydzień na to, żeby na szczeblu dyrektorów departamentów i wiceministrów przerobić cały materiał, a później już na szczeblu trzech konstytucyjnych ministrów zaprezentować dojrzałe rozwiązania _ - zapowiedział Piechociński.

Wicepremier pytany czy jego zdaniem uda się LOT uratować odpowiedział wymijająco: - _ Musimy zaszczepić wśród tych, którzy są w zarządach i radach nadzorczych nie tylko państwowej ale prywatnej przedsiębiorczości dodatkowe elementy odpowiedzialności za decyzje, które podejmują i za decyzje, których nie podejmują _.

Pod koniec grudnia Ministerstwo Skarbu przelało na konto LOT-u 400 milionów złotych pierwszej transzy pomocy. Dzięki niej LOT spłacił już swoje długi wobec dostawców: paliwa, cateringu i obsługi naziemnej, także pracownicy dostają swoje pensje na czas.

W sumie LOT wyciągnął rękę po miliard złotych z państwowej puli pieniędzy. Przez kłopoty finansowe spółki stanowisko stracił prezes LOT-u Marcin Piróg.

Czytaj więcej w Money.pl
Głos Brukseli w sprawie pomocy dla LOT Komisja Europejska bada polski wniosek dotyczący zatwierdzenia pomocy publicznej dla przewoźnika.
Tusk wskazuje winnych probelmów LOT-u Donald Tusk pytany przez dziennikarzy, czy winny jest minister skarbu Budzanowski, stwierdził, że tego by nie powiedział.
Państwo ratuje LOT bez zgody Komisji Europejskiej. 400 milionów pomocy Jeżeli unijne organy uznają pomoc za nielegalną, oznacza to całkowity upadek spółki.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)