Notowania

budowa autostrad
19.04.2013 20:31

Pomoc dla podwykonawców na A2 i A4. Sejm odrzucił projekt

Wiceminister infrastruktury przypomniał, że w czerwcu 2012 r. została już uchwalona ustawa, która pomaga odzyskać pieniądze podwykonawcom.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Szelag/Reporter)

Sejm odrzucił projekt ustawy o szczególnych zasadach rozliczenia podwykonawców spółki Dolnośląskie Surowce Skalne (DSS) przy budowie autostrady A2 i podwykonawców spółki Poldim przy budowie autostrady A4.

Projekt PiS dotyczył rozszerzenia zasad tzw. odpowiedzialności solidarnej - tak, aby podwykonawcy mogli dochodzić należności bezpośrednio od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA).

Wiceminister infrastruktury Tadeusz Jarmuziewicz przypomniał, że w czerwcu 2012 r. została już uchwalona ustawa, która pomaga odzyskać pieniądze podwykonawcom. Z tego tytułu zostało już im wypłacone 600 mln zł.

Wniosek o odrzucenie tego projektu poparło 232 posłów, przeciw było 209, 2 wstrzymało się od głosu.

Czytaj więcej w Money.pl
Za co zbudujemy drogi? Chodzi o 3,5 mld zł - _ Zapewniam, że moi współpracownicy pracują intensywnie nad tym, by szybko załatwić tę sprawę _- mówi komisarz UE.
Dokończą budowę A1? Decyzja w poniedziałek Przyszłość budowy odcinka autostrady A1 Kowal-Brzezie przez obecnego wykonawcę - konsorcjum firm: SRB, John Sisk & Son Limited, PBG i Hydrobudowa - będzie znana po poniedziałkowym spotkaniu kierownictwa GDDKiA z właścicielem SRB Johnem Siskiem - podała w piątek GDDKiA.
Rząd obiecał miliony. Pomoc tylko dla... Akt prawny, który miał pomóc podwykonawcom pracującym przy budowie dróg, nie obejmie wielu z nich.
Tagi: budowa autostrad, tadeusz jarmuziewicz, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz