Notowania

pomoc dla ukrainy
22.02.2014 11:41

Pomoc dla Ukrainy. MON: dziewięć rannych osób trafiło do Polski

MON wysłało po nich wojskowy samolot CASA. Obecnie w Polsce hospitalizowanych jest 34 obywateli Ukrainy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA/SERGEY DOLZHENKO)

Kolejnych dziewięć osób rannych w Kijowie trafiło w nocy z piątku na sobotę na leczenie do szpitala MSW w Krakowie - poinformowało w sobotę MON, które wysłało po nich na Ukrainę wojskowy samolot CASA. Obecnie w Polsce hospitalizowanych jest 34 obywateli Ukrainy.

Rzecznik prasowy Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych Szczepan Głuszczak poinformował w komunikacie, że po przyjęciu dziewięciu rannych lotnicy przywieźli ich na leczenie do Polski w sobotę po północy. Na lotnisku w Krakowie czekała już na nich obsługa medyczna i karetki, które zabrały ich do szpitala.

"Ta była wyjątkowa operacja, szczególnie ze względu na bardzo krótki czas realizacji i wielką odpowiedzialność" - podkreślił cytowany w komunikacie dowódca generalny RSZ gen. broni pil. Lech Majewski.

O wysłaniu CASY do Kijowa zdecydował na prośbę MSZ i MSW minister obrony Tomasz Siemoniak.

Obecnie w Polsce hospitalizowanych jest 34 obywateli Ukrainy poszkodowanych w starciach na Majdanie. Oprócz ośrodków MSW w Warszawie i Krakowie przebywają też w szpitalach w Łęcznej, Tomaszowie Lubelskim i Przemyślu. Wśród rannych są osoby z roztrzaskanym obojczykiem, urwaną ręką, obrażeniami twarzy i głowy oraz urazami okulistycznymi.

MSW deklaruje, że w razie potrzeby może dysponować 350 miejscami w szpitalach na potrzeby poszkodowanych z Ukrainy.

Czytaj więcej w Money.pl
Opozycja na Ukrainie: wybory najpóźniej 25 maja Konieczna jest natychmiastowa rezygnacja prezydenta i wybory do 25 maja - powiedział dziś Witalij Kliczko.
Tu ukraińscy studenci dostaną stypendia Na ten cel w budżecie miasta zabezpieczone zostanie w 2014 roku 25 tys. złotych.
Sikorski ostrzega protestujących Kamery uchwyciły, jak w czasie dzisiejszych rozmów w Kijowie szef polskiego MSZ przekonuje, że bez porozumienia wszyscy zginą.
Tagi: pomoc dla ukrainy, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, gospodarka polska, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz