Notowania

pomoc dla ukrainy
27.06.2014 06:22

Pomoc dla Ukrainy. Warszawa ugości dzieci z rodzin poszkodowanych na Majdanie

Rada Warszawy wyraziła właśnie zgodę na sfinansowanie tych wydarzeń z budżetu miasta.

Podziel się
Dodaj komentarz
(MateuszEs/CC BY-SA 3.0/wikimedia commons)

W drugiej połowie lipca do Warszawy przyjedzie 30 dzieci, a w sierpniu setka uczniów z Białorusi. Rada Warszawy wyraziła zgodę na sfinansowanie ich pobytu z budżetu miasta.

Z prośbą o pomoc w zorganizowaniu i sfinansowaniu pobytu w stolicy grupy dzieci i młodzieży, z których część straciła któregoś z rodziców w czasie protestów na kijowskim Majdanie, zwróciło się do miasta Towarzystwo Przyjaciół Ukrainy, które prowadzi akcję _ Dzieci Majdanu - polskie ferie _.

W uzasadnieniu uchwały w sprawie sfinansowania pobytu dzieci z Kijowa w Warszawie radni napisali, że wsparcie inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Ukrainy jest wyrazem solidarności Warszawy z Ukrainą walczącą o demokrację.

Młodzi Ukraińcy będą przebywać w stolicy od 16 do 29 lipca. Bazę noclegową, wyżywienie, opiekę wychowawczą i program rekreacyjno-edukacyjny zapewni bursa Europejskiego Domu Spotkań Młodzieży. Miasto przeznaczy na ten cel 30 tys. zł.

Z kolei 16 lipca na dwa tygodnie przyjedzie do Warszawy setka młodzieży z Nowogródka i Mohylewa oraz uczniów i nauczycieli z Liceum Humanistycznego im. Jakuba Kołasa w Mińsku. Liceum to działa w systemie prywatnych kompletów, z niezależnymi od państwa programami nauczania i poza oficjalnym białoruskim systemem oświaty.

Z prośbą o sfinansowanie z budżetu Warszawy zakwaterowania i wyżywienia młodzieży z Białorusi - ze względu na ich trudną sytuację materialną - wystąpił Klub Inteligencji Katolickiej, który jest współorganizatorem pobytu. Młodzież będzie przebywać w bursie na Woli. Miasto przeznacz na ten cel 58,5 tys. zł.

Czytaj więcej w Money.pl
NATO utworzy fundusz wsparcia Ukrainy? Na spotkanie w tej sprawie nie zaproszono przedstawicieli Moskwy.
"Polska nie szkoliła bojowników Majdanu" Minister spraw zagranicznych Polski dodał, że Rosja najlepiej udowodni, iż chce rozwiązania konfliktu na Ukrainie, kiedy przestanie tam wysyłać swoich najemników.
Majdan chce lustracji. Projekt za kilka dni - Stare kadry są tak zepsute, że tylko nowe osoby są w stanie dokonać zmian - ocenił działacz Majdanu Jehor Sobolew.
Tagi: pomoc dla ukrainy, majdan, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz