Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Pomoc humanitarna. ONZ skarży się na brak funduszy

0
Podziel się:

Organizacja poinformowała dzisiaj, że do tej pory otrzymała jedynie 40 procent ogólnej kwoty 12,9 mld dolarów na pomoc humanitarną dla 73 mln osób na świecie.

Pomoc humanitarna. ONZ skarży się na brak funduszy
(FlashStef/CC/Flickr)

Na pomoc np. Syrii potrzeba 4,4 mld dolarów.

_ - To wyjątkowy rok, wyjątkowe okoliczności _ - powiedziała na konferencji prasowej w Genewie Valerie Amos, koordynatorka operacji humanitarnych ONZ. Według ONZ w części krajów, takich jak Kenia, Mauretania, Somalia, Sudan Południowy, sytuacja żywnościowa poprawiła się, jednak w innych - zwłaszcza w Mali i Republice Środkowoafrykańskiej - pogorszyła.

Szczególnie trudna sytuacja jest w Syrii; ONZ na pomoc w tym kraju potrzebuje 4,4 mld dolarów. Według ONZ pomocy w Syrii potrzebuje 6,8 mln jej mieszkańców. Organizacja szacuje, że w pod koniec 2013 roku liczba uchodźców osiągnie 3,45 mln osób.

Czytaj więcej w Money.pl
ONZ zaniepokojone losem cywilów w Hims Ban Ki Mun wzywa strony konfliktu, aby pozwoliły ludności cywilnej przebywającej w Hims na opuszczenie miasta i dostarczenie jej pomocy.
Nie chcą ONZ w Syrii, polecieli więc do Turcji Tam obserwatorzy będą zbierać informacje na temat używania takiej broni w syryjskiej wojnie domowej - pisze agencja Reuters.
Giną ludzie, a oni odwlekają sprawę Brahimi wystąpił przed dziennikarzami w Genewie przed spotkaniem z przedstawicielami USA i Rosji.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)