Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Ponad półtora miliona odblasków od PZU. Dla dzieci w całej Polsce

Ponad półtora miliona odblasków od PZU. Dla dzieci w całej Polsce

PZU rozpoczyna ogólnopolską kampanię społeczną, której celem jest poprawa widoczności dzieci na drodze i ograniczenie wypadków z udziałem uczniów. Do połowy września PZU przekaże 1,6 miliona odblasków z wbudowaną migającą lampką wszystkim uczniom szkół podstawowych z klas I-III w całej Polsce.

Przy słabej widoczności, bez elementów odblaskowych, pieszy jest widoczny na drodze w światłach mijania samochodu z odległości zaledwie 20-30 metrów.

Sto metrów, które ratują życie

Przy prędkości 90 km/h, kierowca pokonuje 25 metrów na sekundę i może nie mieć możliwości reakcji widząc pojawiającego się pieszego. Jeśli jednak pieszy wyposażony jest w element odblaskowy, odbijający światła samochodu, kierowca spostrzeże go już z odległości 130-150 metrów, czyli dużo szybciej. To może uratować pieszemu życie.

- Jako firma odpowiedzialna społecznie od wielu lat uświadamiamy Polakom, jak istotne jest ich bezpieczeństwo. Dzięki akcji „Odblaski – dziecko bezpieczne na drodze” chcemy realnie zmniejszyć liczbę wypadków drogowych, w tym z udziałem najmłodszych – mówi Paweł Surówka, prezes PZU SA.

Chrońmy swoje dzieci

W 2017 roku w Polsce ucierpiało w wypadkach 911 dzieci poruszających się pieszo po drogach. Na rodzicach i nauczycielach spoczywa odpowiedzialność za przygotowanie najmłodszych do uczestniczenia w ruchu drogowym, tak aby potrafili oni chronić siebie, a swoim zachowaniem nie stwarzali zagrożenia dla innych. Przekazując dzieciom odblaski a rodzicom i nauczycielom materiały edukacyjne, PZU chce zachęcić ich do działań w celu poprawy bezpieczeństwa najmłodszych.

- Jeśli jesteśmy widoczni na drodze, stajemy się znacznie bardziej bezpieczni. Wystarczy przypiąć odblask do plecaka szkolnego lub założyć na rękę. Taka mała rzecz – odblask, w pewnych sytuacjach może okazać się bezcenna i uchronić dziecko przed wypadkiem. – mówi Dorota Macieja, członek zarządu PZU Życie.

pzu
Czytaj także
Polecane galerie
Ania
2018-09-12 12:59
Ja mam dziecko w klasie 0 oraz w grupie przedszkolnej i rowniez w tych grupach wiekowych ubiezpieczam je w pzu i jakos nie dostana odblaskow... Tzn ze mbiejsze dzieci nie chodza po drogach i nie musza byc widzialni??? Chcecie robic akcje to robcie ja z mysla rowniez o mniejszych przedstawicielach piszych...
Kasia
2018-09-09 13:40
A jak te odblaski dostać ala szkoły
Ania
2018-08-28 23:15
A czemu tylko od 1-3? A w zerowe też by się przydały takie odblaski
Pokaż wszystkie komentarze (7)