Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ponad 5 tysięcy ludzi na bruk. To przesądzone

0
Podziel się:

Jedna z czołowych finansowych korporacji, zapowiedziała znaczną redukcję zatrudnienia - aż o 6 procent.

Ponad 5 tysięcy ludzi na bruk. To przesądzone
(TheTruthAbout.../CC/Flickr)

Amerykańska firma finansowa American Express zapowiedziała znaczną redukcję zatrudnienia - aż o 6 procent. Do końca roku pracę w American Express straci 5400 osób.

_ - American Express musi się zmieniać, by sprostać konkurencji _ - powiedział w Nowym Jorku szef firmy, Kenneth Chenault, uzasadniając redukcję zatrudnienia i restrukturyzację. Dodał, że zasadniczym impulsem do zmian był fakt, że coraz więcej klientów dokonuje transakcji przez internet, a coraz mniej tradycyjnymi sposobami.

Obecnie w American Express pracuje 63 500 osób. Zwolnienia obejmą zarówno pracowników w Stanach Zjednoczonych, jak i w innych krajach.

Zobacz także: ZOBACZ RELACJĘ Z USA (ang):

Jednym z głównych udziałowców firmy, która zajmuje się między innymi wydawaniem kart płatniczych i ubezpieczeniami, jest Warren Buffett, amerykański inwestor giełdowy, miliarder i filantrop.

Czytaj więcej w Money.pl
Bezrobocie w USA. Znamy najnowsze dane Analitycy spodziewali się stopy bezrobocia w USA na poziomie 7,7 proc. Tymczasem...
Europejski koncern zapowiada ostre cięcia Szwedzki koncern telekomunikacyjny zrezygnuje z części pracowników tymczasowych oraz konsultantów zewnętrznych.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)