Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pontyfikat Franciszka. Zajmowanie się papierami przychodzi mi z trudem

0
Podziel się:

- Zajmowanie się papierami, praca biurowa to coś, co zawsze przychodziło mi z trudem - tak Franciszek odpowiedział na pytanie, co najmniej podoba mu się w jego posłudze papieskiej.

Pontyfikat Franciszka. Zajmowanie się papierami przychodzi mi z trudem
(AP/Fotolink/East News)

Papież Franciszek w wywiadzie dla argentyńskiej stacji radiowej wyznał, że męczy go praca biurowa. Wyraził też opinię, że księża, którzy pełnią posługę wśród wiernych nie są komunistami.

_ Zajmowanie się papierami, praca biurowa to coś, co zawsze przychodziło mi z trudem _ - tak Franciszek odpowiedział na pytanie, co najmniej podoba mu się w jego posłudze papieskiej.

Wywiadu w formie przekazu wideo udzielił rozgłośni z Bajo Flores, ubogiej dzielnicy Buenos Aires, gdzie bywał często jako metropolita stolicy Argentyny.

Rocznica pontyfikatu papieża Franciszka. Tak ją widzą w Watykanie (LiveVideo):

Papież podkreślił, że to, co robią księża pracujący na peryferiach wśród najuboższych, _ nie jest sprawą ideologiczną, ale misją apostolską _. Przypomniał, że takich księży nazywano kiedyś w jego kraju _ komunistami _.

_ Nie byli komunistami, ale wielkimi kapłanami, którzy walczyli o życie: pracowali, aby nieść Słowo Boże spychanym na margines. To kapłani, którzy słuchali ludu Bożego i walczyli o sprawiedliwość _- stwierdził Franciszek. Jego słowa przytoczył w dzisiejszym wydaniu watykański dziennik _ L'Osservatore Romano _.

Papież Franciszek wskazał też na potrzebę postawy ubóstwa, służby, pomocy innym. _ Trzeba pozwolić, by nam pomagali inni, ponieważ potrzebujemy jedni drugich _ - dodał.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)