Notowania

poparcie dla rządu
16.08.2013 12:30

Poparcie dla rządu. Donald Tusk nie ma powodów do zadowolenia

Jak zauważyło CBOS, notowania premiera są najsłabsze z dotychczasowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Tomasz Urbanek/East News)

W sierpniu rząd cieszył się 23 proc. poparciem ankietowanych, negatywnie o jego działaniach wypowiedziało się 47 proc. Z tego, że na czele Rady Ministrów stoi Donald Tusk zadowolonych było 25 proc. badanych, a niezadowolonych 62 proc. - wynika z najnowszego sondażu CBOS.

W porównaniu z lipcem grupa zwolenników rządu zmniejszyła się o 2 punkty proc., przeciwników rządu jest o 3 pkt. proc. więcej niż w poprzednim sondażu. Obojętnych wobec obecnego gabinetu było w sierpniu 28 proc., czyli o jeden punkt procentowy więcej niż w lipcowym sondażu. 2 proc. ankietowanych nie miało opinii nt. rządu.

Jak zauważyło CBOS, notowania premiera są najsłabsze z dotychczasowych. Zadowolony z szefa rządu jest co czwarty respondent, co oznacza spadek o 2 punkty proc. Liczba przeciwników premiera wzrosła o 3 punkty procentowe.

Dobrze wyniki działalności rządu Tuska od czasu objęcia przez niego władzy oceniło 22 proc. ankietowanych, co stanowi spadek w porównaniu do lipca o 1 punkt procentowy. Negatywną ocenę wystawiło 67 proc. respondentów, czyli o 2 punkty procentowe więcej niż w ubiegłym miesiącu.

Opinii na temat wyników działalności rządu nie wyraziło 11 proc. badanych (spadek w porównaniu do lipca o 1 punkt proc.).

Pogorszyły się opinie o polityce gospodarczej rządu. Dobrze ocenia ją 18 proc. badanych (spadek o 2 punkty w stosunku do lipca), natomiast zdaniem większości (72 proc., wzrost o 3 punkty proc.) nie daje ona szans poprawy sytuacji gospodarczej w kraju.

CBOS przeprowadził sondaż w dniach 1-12 sierpnia na liczącej 904 osoby reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

Czytaj więcej w Money.pl
Druga odsłona procesu Tuska z Urbanem - _ Choć prawo stoi ponad obyczajem, to obyczaj respektuje _ - replikuje Urban.
Nowy sondaż: Premier nie ma powodów do radości Aż 74 procent ankietowanych źle wypowiada się o pracy Rady Ministrów. Tylko 18 procent ma odmienne zdanie.
Co z "pisiorem" w MSW? Minister ujawnia Donald Tusk, dał do zrozumienia, że Paweł Majcher straci pracę z powodu powiązań z PiS. _ Sfora głodnych wilków domaga się ofiary _.
Tagi: poparcie dla rządu, donald tusk, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, gospodarka polska, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz