Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Popracujemy obowiązkowo przy EURO 2012?

0
Podziel się:

Obowiązek przepracowania co roku dwóch dni przy organizacji EURO 2012 zakłada projekt ustawy o promocji zatrudnienia.

Popracujemy obowiązkowo przy EURO 2012?
(PAP/Grzegorz Michałowski)

*Obowiązek przepracowania co roku dwóch dni w ramach przygotowań do organizacji EURO 2012 zakłada projekt ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, do którego dotarł RMF. *
Proponowane rozwiązania miałby dotyczyć każdego obywatela polskiego w wieku od 18 do 60 lat w przypadku kobiet i 65. roku życia w przypadku mężczyzn. Natomiast młodociani musieliby przepracować jeden dzień w każdym roku kalendarzowym począwszy od 2008 roku.

Również osoby fizyczne przebywające czasowo na terytorium Polski zobowiązane będą do pracy społecznej proporcjonalnie do czasu przebywania na terytorium Polski.

Według RMF projekt wprowadza również wiele zmian w innych obowiązujących ustawach np. ustawie lustracyjnej - sankcje za złożenie nieprawdziwego oświadczenia mogą zostać skrócone poprzez przepracowanie w ramach przygotowań do organizacji EURO 2012 dodatkowych 20 dni w każdym kolejnym roku kalendarzowym aż do roku 2012 roku.

Sankcje za uchylanie się od robót wpisane zostały do nowelizacji Kodeksu Wykroczeń:
"Kto nie dopełnia obowiązków wynikających z rozdziału 16a ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy albo odmawia pracy w ramach przygotowań do organizacji EURO 2012:

- uważany będzie za niedojrzałego społecznie i będzie musiał przejść jednodniowe szkolenie patriotyczne w najbliższym Urzędzie Gminy. Następnie ma odpracować przewidziany limit w miejscu wskazanym przez szefa biura organizacyjnego EURO 2012".

Zgodnie z ustaleniami dziennikarzy RMF nowelizacja przewiduje, że osoba, która bez należytego usprawiedliwienia nie stawiła się na szkolenie, może zostać doprowadzona siłą do najbliższego Urzędu Gminy celem odbycia szkolenia lub obciążona karą pieniężną w wysokości do 10 000 złotych.

Projekt ustawy nowelizuje również przepisy ustawy "Prawo o ruchu drogowym", zobowiązując Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji do zmian w rozporządzeniu w sprawie postępowania z kierowcami naruszającymi przepisy ruchu drogowego, poprzez wprowadzenie nowego taryfikatora, który będzie przewidywał za niektóre wykroczenia zamiast punktów karnych obowiązek prac przy organizacji EURO 2012.

praca
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)