Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Poprawa koniunktury w przemyśle przetwórczym

0
Podziel się:

W marcu widać było dalszą poprawę koniunktury w przemyśle przetwórczym - wynika z badań Instytutu Rozwoju Gospodarczego SGH.

Poprawa koniunktury w przemyśle przetwórczym
(RainerPlendl/iStockphoto)
bELeuqjp

Wskaźnik koniunktury w przemyśle w marcu wzrósł o 1 pkt, do poziomu minus 11,6 pkt - wynika z badań Instytutu Rozwoju Gospodarczego SGH. W skali roku wskaźnik spadł o 11,3 pkt. W marcu widać było dalszą poprawę koniunktury w przemyśle przetwórczym.

_ W marcu koniunktura w przemyśle przetwórczym uległa dalszej poprawie. W tym badaniu oznaki ożywienia aktywności przedsiębiorstw widoczne są w sektorze publicznym. Przedsiębiorstwa prywatne informują o pogorszeniu ich sytuacji _ - napisano komunikacie.

Zdaniem specjalistów z IRG SGH oczekiwania na najbliższe miesiące są bardziej optymistyczne ze względu na pozytywne oddziaływanie czynników sezonowych. Zwrócili przy tym uwagę na utrzymujące się negatywne oddziaływanie czynników cyklicznych.

bELeuqjr

_ Odnotowano spadek wartości sald poziomu produkcji i portfela zamówień, zarówno krajowych jak i eksportowych. Po krótkim okresie wzrostu znowu maleje zatrudnienie i pogarsza się sytuacja finansowa przedsiębiorstw. Nastroje przedsiębiorstw nieco się poprawiły, ale tylko w sektorze prywatnym. Saldo pytania o ogólną kondycję gospodarki polskiej jest ciągle ujemne i najniższe spośród wszystkich pytań ankiety _ - napisano.

Czytaj więcej w Money.pl

bELeuqjS
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)