Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Porozumienie gazowe z Rosją się oddala?

0
Podziel się:

Komisja Europejska ma wątpliwości do polsko-rosyjskich uzgodnień.

Porozumienie gazowe z Rosją się oddala?
(LizMarie/CC/Flickr)

*Komisja Europejska ma wątpliwości do polsko-rosyjskiego porozumienia dotyczącego uzupełniających dostaw gazu - poinformował wicepremier Waldemar Pawlak. *

W poniedziałek minister gospodarki zapowiadał, że wkrótce zostanie podpisane porozumienie, które zakłada, że do 2037 roku z Rosji do Polski będzie płynęło 10,3 miliarda metrów sześciennych rocznie.

Wicepremier Pawlak powiedział w radiowej Trójce, że zanim to porozumienie zostanie podpisane, trzeba wyjaśnić wszelkie wątpliwości. - _ Nie może być tak, że po podpisaniu porozumienia, ktoś będzie je kwestionował _ - powiedział szef PSL. I dodał, że na jego zmianę nie jest jeszcze za późno.

POSŁUCHAJ WALDEMARA PAWLAKA:

Wicepremier Pawlak podkreślił, że Polska może w przyszłości zostać eksporterem gazu. Podkreślił jednak, że technologia gazu z łupków to odległa perspektywa, podczas gdy surowiec potrzebny jest już dziś.

POSŁUCHAJ WALDEMARA PAWLAKA:

Waldemar Pawlak zapewnił, że kontrakt z Rosją nie koliduje z planami budowy gazoportu. Jak podkreślił, porozumienie tylko uzupełnia już obowiązujący kontrakt jamalski.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)