Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
unia
28.10.2005 12:58

Porozumienie w sprawie budżetu UE oddala się

Niemcy i Francja zniweczyły nadzieje brytyjskiego premiera Tony'ego Blaira na doprowadzenie do końca roku do kompromisu w sprawie przyszłego budżetu UE.

Podziel się
Dodaj komentarz

Niemcy i Francja zniweczyły nadzieje brytyjskiego premiera Tony'ego Blaira na doprowadzenie do końca roku do kompromisu w sprawie przyszłego budżetu UE - pisze w piątek brytyjska prasa w artykułach na temat czwartkowego szczytu Unii w Hampton Court pod Londynem.

"Po oświadczeniu prezydenta Francji Jacquesa Chiraca, że nie zgodzi się na ustępstwa w sprawie subsydiów dla rolnictwa, nadzieje premiera (Blaira) na zapewnienie porozumienia budżetowego, które przypieczętowałoby brytyjskie przewodnictwo w UE, wydają się nikłe" - pisze "The Times".

"Jednocześnie kanclerz Niemiec Gerhard Schroeder ostudził zapędy wolnorynkowych reformatorów i sceptycznie wypowiedział się o propozycji ustanowienia funduszu globalizacji, który ma pomóc pracownikom dostosować się do konkurencji ze strony Indii i Chin" -
dodaje.

Także "The Guardian" ocenia, że nadzieje Blaira na tchnięcie w UE nowego życia poprzez zapewnienie "bożonarodzeniowego porozumienia" w sprawie budżetu Unii na lata 2007-2013 zostały ostudzone. "Francja i Niemcy ostrzegły, że nie są w nastroju do kompromisu" - pisze "Guardian".

Dziennik zwraca także uwagę na wypowiedź Schroedera, który ostrzegł, że Brytyjczycy nie powinni oczekiwać od nowego rządu niemieckiego Angeli Merkel łagodniejszego stanowiska w sprawach
unijnych finansów.

Tagi: unia, blair, niemcy, francja, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz