Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Portugalia: Drastyczne cięcia w administracji

0
Podziel się:

Przez najbliższe cztery lata co roku zwalnianych będzie 10 tysięcy osób.

Portugalia: Drastyczne cięcia w administracji
(freddie boy/CC/Flickr)

Rząd Pedro Passosa Coelho przygotowuje drastyczne redukcje w administracji publicznej. W ciągu najbliższych trzech lat zwolnionych zostanie aż 40 tys. urzędników organów państwowych i samorządowych - ujawnił dziennik _ Diario Economico _.

Według przedstawicieli rządzącej Portugalią centro-prawicowej koalicji _ planowane cięcia zatrudnienia są niezbędne _, aby odciążyć państwowy budżet i przywrócić stabilność finansów publicznych.

Jak wynika z ujawnionych przez lizbońską gazetę planów, do 2014 roku zwalnianych będzie co roku z administracji państwowej 10 tys. osób. Komentatorzy odnotowują, że liczba ta jest dwukrotnie wyższa od wymaganej przez porozumienie z Międzynarodowym Funduszem Walutowym i Unią Europejską. Na jego podstawie Portugalia otrzymała 78 mld euro pomocy kredytowej.

Rząd Passosa Coelho zamierza ograniczyć o około 45 procent liczbę kierowników administracji samorządowej. Dzięki cięciom wydatki budżetu na zarobki dla władz administracji lokalnej mają zmniejszyć się ze 115 mln euro do 60 mln euro.

W porozumieniu zawartym w maju z UE i MFW Portugalia zobowiązała się do obniżenia do końca tego roku swojego deficytu budżetowego z 8,9 procent do 5,9 procent. W 2012 roku ma on wynieść 4,5 procent a rok później 3 procent.

więcej o kryzysie w Portugalii w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/228/t153572.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rzad;portugalii;zaostrza;rezim;budzetowy;na;2012;r;,141,0,883085.html) Zetną 4 mld euro w kryzysowym budżecie Nowy gabinet zamierza uzyskać 4 mld euro poprzez likwidację niektórych instytutów i agend rządowych oraz zwolnienia w ministerstwach.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/134/t138630.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/portugalia;dostanie;78;mld;euro;pomocy,140,0,822668.html) Portugalia dostanie 78 mld euro pomocy Jeszcze w tym roku deficyt kraju może zostać zredukowany do 5,9 procent PKB, poinformował premier Jose Socrates.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/75/t92491.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/portugalia;uspokaja;nie;potrzebujemy;gotowki,145,0,807313.html) Portugalia uspokaja: Nie potrzebujemy gotówki Lizbona zdementowała doniesienia o negocjacjach w sprawie kolejnej transzy pomocy finansowej.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)