Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
bezrobocie w portugalii
14.08.2012 09:53

Portugalia straci wykształconych? Planują emigrację

Niepokojące wyniki badania wśród portugalskich studentów. Aż dwie trzecie z nich poważnie myśli o emigracji po ukończeniu nauki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(uniinnsbruck/CC/Flickr)

Z ankiety przeprowadzonej przez Federację Akademicką Porto wśród studentów w całym kraju wynika, że _ 69 procent ankietowanych ma zamiar wyjechać po studiach za granicę _.

W ogromnej większości przypadków powodem takiej decyzji byłoby szukanie lepszych warunków zatrudnienia. Badani podkreślają, że do pozostania w Portugalii zniechęcają ich przede wszystkich pogarszające się w wyniku kryzysu warunki socjoekonomiczne i wprowadzane przez rząd oszczędności i cięcia budżetowe.

Dla większości ankietowanych studentów preferowanym kierunkiem emigracji jest Europa, a nie na przykład dawne kolonie Portugalii w Afryce czy Ameryce Południowej.

Ten iberyjski kraj boryka się obecnie z galopującym bezrobociem, które sięgnęło już 15 procent, a wśród młodych - 36 procent. Z rządowych informacji wynika, że w zeszłym roku emigrowało rekordowo wielu Portugalczyków - co najmniej 150 tysięcy.

Tagi: bezrobocie w portugalii, portugalia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz