Notowania

kryzys w portugalii
11.08.2013 15:22

Portugalia: Zapowiada się rekordowy rok w turystyce

Od stycznia do maja obroty w turystyce wyniosły niemal 3 miliardy euro. Druga połowa roku może być jeszcze lepsza.

Podziel się
Dodaj komentarz
(jamiejohndavies/CC BY 2.0/Flickr)

Według przedstawicieli branży, dotychczasowe dane są bardzo obiecujące. Od stycznia do maja obroty w turystyce wyniosły niemal 3 miliardy euro.

Jeśli ta tendencja się utrzyma, może zostać pobity rekord finansowy, osiągnięty w roku 2007. Pozytywne są także dotychczasowe dane dotyczące branży hotelarskiej.

Według Narodowego Instytutu Statystyki, przez pierwsze 5 miesięcy roku wyprzedano ponad 13 milionów dób hotelowych, i to jeszcze przed turystycznym szczytem.

Wszystko wskazuje na to, że także wakacyjne miesiące branża zakończy świetnym wynikiem. Rosnącą popularność Portugalii widać w Algarve, dolinie Douro, na Maderze i w Lizbonie, gdzie na ulicach można spotkać tłumy zagranicznych gości.

Ten południowy kraj skorzystał na niepokojach społecznych w Turcji i krajach Afryki Północnej, turyści szukają bowiem bezpieczniejszych miejsc na letni wypoczynek. W tej beczce miodu jest jednak także łyżka dziegciu: choć przyjezdnych jest coraz więcej, to z powodu kryzysu wydają oni mniej pieniędzy.

Czytaj więcej w Money.pl
USA, Niemcy, Portugalia. Kiedy koniec kryzysu? Stany Zjednoczone wychodzą z kryzysu, ale nie wszyscy Amerykanie to odczuwają. W Portugalii wskaźniki ekonomiczne nie napawają optymizmem. A jak jest w Niemczech?
Portugalia w potężnych tarapatach Prezydent odrzucił dziś plan zmian w rządzie, który miał zażegnać kryzys w koalicji socjaldemokratów. Ale to nie wszystko.
Kryzys, a oni podróżują więcej niż rok temu Mimo wprowadzania przez rząd ostrych antykryzysowych cięć, Portugalczycy odbyli o ponad 12 procent więcej podróży, niż w 2011 roku.
Tagi: kryzys w portugalii, portugalia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz