Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Portugalskie miasta bez świątecznej iluminacji

0
Podziel się:

Głównym powodem oszczędzania na dekoracjach świątecznych są problemy finansowe portugalskich samorządów.

Portugalskie miasta bez świątecznej iluminacji
(Javier D./CC BY-NC-SA/Flickr)

Większość portugalskich miast wprowadzi drastyczne cięcia kosztów bożonarodzeniowych dekoracji świetlnych, sięgające nawet 80 proc. ubiegłorocznych wydatków. W kilkudziesięciu miastach z powodu pustej kasy świąteczne neony w ogóle nie rozjaśnią ulic.

Na zdjęciu świąteczne dekoracje świetlne w Lizbonie w 2007 roku

Głównym powodem oszczędzania na dekoracjach świątecznych są problemy finansowe portugalskich samorządów. Według dziennika _ Diario de Noticias _, zdecydowana większość gmin miejskich znacznie ograniczy wydatki na ten cel.

Największej redukcji wydatków na świąteczne neony można spodziewać się w Lizbonie. Stołeczne władze przeznaczą w tym roku na bożonarodzeniowe dekoracje świetlne 150 tys. euro, czyli aż o 80 proc. mniej niż w zeszłym roku. Podobne oszczędności zapowiedziało miasto Beja we wschodniej Portugalii.

Znaczących redukcji wydatków na dekoracje ulic można spodziewać się również w Porto. Jak poinformował przedstawiciel tamtejszego urzędu miasta, koszt utrzymania świecących neonów w okresie poprzedzającym Boże Narodzenie i podczas Świąt będzie mniejszy o połowę w stosunku do ubiegłego roku.

Władze kilkudziesięciu miast zapowiedziały, że z powodu problemów finansowych w okresie przedświątecznym nie jest planowane dekorowanie ulic neonami. _ - Całkowita redukcja wydatków na ten cel pozwoli nam zaoszczędzić około 80 tys. euro _ - ujawnił przedstawiciel urzędu miasta w Povoa de Varzim na północy kraju.

Odwrotna tendencja panuje natomiast w najbardziej zadłużonej części Portugalii - na Maderze, której dług publiczny przekroczył już 6,3 mld euro. Władze tego autonomicznego regionu wydadzą na dekoracje świąteczne i sylwestrowy pokaz sztucznych ogni ponad 3 mln euro.

Czytaj więcej o oszczędnościach w Portugalii
[ ( http://static1.money.pl/i/h/86/t161110.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/w;portugalii;nie;chca;oszczedzac;groza;rozlewem;krwi,166,0,936358.html) Nie chcą oszczędzać i grożą rozlewem krwi W Portugalii wzbudziły oburzenie zapowiedzi kolejnych drastycznych cięć budżetowych. O oszczędnościach poinformował premier Pedro Passos Coelho.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/231/t148967.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/mfw;dobrze;ocenia;oszczednosci;portugalii,143,0,890511.html) Portugalia prymusem cięć. Dużo za to dostaje Pożyczkodawcy pozytywnie oceniają cięcia w Portugalii, a Vitor Gaspar zapowiada kolejne cięcia.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/244/t92404.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/musza;zaoszczedzic;2;3;mld;euro;za;pomoc,124,0,823932.html) Muszą zaoszczędzić 2,3 mld euro. Za pomoc O tyle pogrążona w kryzysie Portugalia, będzie musiała ograniczyć wydatki budżetu. To warunek Brukseli i MFW.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)