Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Posiedzenie RPP. Stopy procentowe zostaną podniesione?

0
Podziel się:

Pierwszy raz od dłuższego czasu nie wiadomo, jak zachowają się członkowie Rady Polityki Pieniężnej.

Posiedzenie RPP. Stopy procentowe zostaną podniesione?
(kprm.gov.pl)

Pierwszy raz od dłuższego czasu nie wiadomo, jak zachowają się członkowie Rady Polityki Pieniężnej. Dziś rozpoczyna się dwudniowe posiedzenie, podczas którego zapadnie decyzja o wysokości stóp procentowych.

Część ekonomistów spodziewa się podwyżki stóp zgodnie z sygnałem, jaki Rada wysłała na poprzednim posiedzeniu. Jednak wielu ekspertów uważa, że słabe dane o produkcji przemysłowej, jakie pojawiły się w międzyczasie, skłonią członków Rady do pozostawienia stóp na dotychczasowym poziomie.

Główna ekonomistka Banku Pocztowego Monika Kurtek uważa, że stóp nie należy zmieniać, ale prognozuje, że większość członków Rady podniesie rękę za ich podniesieniem.

- _ Spodziewam się, że na najbliższym posiedzeniu Rada Polityki Pieniężnej podniesie stopy procentowe o 25 punktów bazowych. Argumentów za tą podwyżką moim zdaniem nie ma, bo stan polskiej gospodarki raczej wskazuje na potrzebę zachowania stóp na obecnym poziomie, ale RPP w kwietniowym komunikacie bardzo zaostrzyła ton i sądzę, że teraz trudno im się będzie z tego wycofać _- uważa ekonomistka.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI MARTY KUREK:

Obecnie podstawowa stopa procentowa Narodowego Banku Polskiego wynosi 4 i pół procent. Decyzję członków Rady poznamy jutro po południu.

Czytaj więcej w Money.pl
Obniżyli stopy. Po raz pierwszy od trzech lat Bank Rezerw Indii obniżył główną stopę procentową o 50 punktów bazowych z 8,5 proc. do 8 proc.
EBC zdecydował o stopach procentowych Analitycy spodziewali się, że EBC pozostawi teraz stopy procentowe bez zmian.
Profesor mówi, kiedy stopy procentowe pójdą w górę Marian Noga wie, co spędza sen z powiek Rady Polityki Pieniężnej.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)