Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rząd
17.07.2012 12:16

Posiedzenie rządu. Oto czym zajmą się ministrowie

Rząd zajmuje się dziś analizą stanu realizacji planu prywatyzacji na lata 2012-2013.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Grzegorz Jakubowski)

W ciągu najbliższego półtora roku rząd chce sprywatyzować 300 spółek, a do budżetu z tego tytułu ma wpłynąć ponad 15 miliardów złotych. Analizą stanu realizacji * *planu prywatyzacji na lata 2012-2013 zajmują się ministrowie podczas rozpoczętego właśnie posiedzenia rządu. Ponadto zajmą się * *założeniami do projektu nowelizacji Ordynacji podatkowej.

Rząd przyjął _ Plan prywatyzacji na lata 2012-2013 _ przedłożony przez ministra skarbu w marcu tego roku. Minister planował całkowite pozbycie się udziałów w 85 procentach nadzorowanych przez siebie spółek. W pozostałych 15 procentach spółek, o istotnym znaczeniu dla Skarbu Państwa, utrzymane miały zostać pakiety większościowe lub pozwalające zachować władztwo korporacyjne. Dotyczy to m.in. firm sektora energetycznego, finansowego i obronnego.

Z planu na lata 2012-13 opublikowanego przez resort skarbu wynika, że działania prywatyzacyjne będą dotyczyć 279 spółek nadzorowanych przez ministra skarbu, 15 nadzorowanych przez ministra obrony narodowej, 4 nadzorowanych przez ministra gospodarki oraz 2 nadzorowanych przez ministra transportu, budownictwa i gospodarki morskiej. W sumie sprywatyzowanych ma zostać 300 spółek.

W latach 2012-13 przychody z prywatyzacji mają wynieść około 15 miliardów złotych. Ministrowie wysłuchają dziś informacji o realizacji planu prywatyzacji za okres styczeń - czerwiec 2012 r.

Rząd zajmie się też projektem założeń do projektu nowelizacji Ordynacji podatkowej oraz ustawy o kontroli skarbowej. Proponowane rozwiązania regulują m.in. szczegółowe zasady wymiany informacji podatkowych z państwami Unii Europejskiej.

Kolejny punkt posiedzenia to projekt założeń do projektu ustawy o wzajemnej pomocy przy dochodzeniu podatków, ceł i innych należności publicznoprawnych. Ustawa - według autorów - ma gwarantować sprawne, rzetelne, przejrzyste i szybkie działania organów państwa na gruncie międzynarodowej współpracy w zakresie korzystania z wzajemnej pomocy przy dochodzeniu należności.

Ministrowie rozpatrzą też projekt założeń do projektu nowelizacji ustawy o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt. Projekt ma na celu zmianę systemu kar za naruszenie zakazu karmienia zwierząt mączkami mięsno-kostnymi - poprzez zastąpienie obecnie obowiązujących przepisów karnych, obejmujących kary grzywny, ograniczenia wolności i pozbawienia wolności do 1 roku - karami pieniężnymi, wymierzanymi w trybie administracyjnym.

Rząd zajmie się też projektem ustawy o uchyleniu dekretu o obszarach szczególnie ważnych dla obrony kraju oraz o zmianie ustawy Kodeks morski.

Czytaj więcej w Money.pl
Rząd funduje nam podwyżkę podatków Co prawda nie można tego tak otwarcie nazwać, bo to likwidacja ulg, ale efekt jest ten sam: zwiększenie obciążeń fiskalnych dla obywateli.
Zniosą ograniczenia dla firm. Sprawdź jakie Według rządowego projektu, firmy rozpoczynające działalność gospodarczą otrzymają potwierdzenie o nadaniu numeru NIP już w ciągu trzech dni. To jednak nie wszystko.
Zmiany KRUS i rekonstrukcja rządu. Rewolucja? Ministrowie pracują też nad reformą emerytur górniczych. Premier przygotowuje ofensywę.
Tagi: rząd, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, podatki, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz