Notowania

euro 2012
14.09.2011 06:20

Posłowie PiS: Kibiców na Euro powinny zawieźć pociągi

Wprowadzenie jednego biletu na nieograniczoną liczbę przejazdów pociągami w czasie Euro 2012 - postulują wielkopolscy liderzy list PiS

Podziel się
Dodaj komentarz
(Paweł Michalik/CC/Wikipedia)

Wprowadzenie jednego biletu na nieograniczoną liczbę przejazdów pociągami w czasie Euro 2012 - postulują wielkopolscy liderzy list PiS do Sejmu w Pile i Poznaniu, Paweł Szałamacha i Tadeusz Dziuba. Ich zdaniem, w czasie turnieju kibice powinni poruszać się po Polsce pociągami.

W opinii obu kandydatów, odpowiednio zorganizowany transport kolejowy mógłby odciążyć zakorkowane w trakcie tego wydarzenia trasy drogowe łączące miasta-gospodarzy piłkarskich mistrzostw Europy.

_ - Uważamy, że jest już za późno, by rozwiązać ten problem w oparciu o transport drogowy, proponujemy postawić na transport kolejowy, tak jak zrobili to Niemcy podczas tamtejszych mistrzostw świata, wprowadzając zintegrowany bilet kolejowy kibica: jedną ofertę na wszystkie przejazdy za przyzwoitą cenę _ - powiedział na konferencji prasowej Paweł Szałamacha.

Jak podkreślił, konieczne jest też zwiększenie liczby połączeń w okresie mistrzostw o co najmniej cztery pary pociągów dziennie pomiędzy miastami-gospodarzami. Jego zdaniem, ta oferta pozwoli na choć częściowe rozładowanie natłoku turystów w przyszłym roku.

Politycy przedstawili pomysł na zmniejszenie uciążliwości ruchu drogowego w polskich miejscowościach. Miałby w tym pomóc m.in. projekt wsparcia z budżetu państwa 25 procent kosztów modernizacji ulic, polegających na budowie rond, tuneli pod torami kolejowymi, a także budowy i modernizacji linii tramwajowych.

Ich zdaniem, w aglomeracjach takich jak Poznań komunikacja publiczna powinna być w większej mierze oparta o transport szynowy. Twierdzą, że zachętą do przesiadania się z samochodów do środków komunikacji publicznej mogłaby być komunikacyjna ulga podatkowa: koszt biletu miesięcznego powinien obniżać podstawę PIT.

Czytaj więcej na temat Euro 2012 w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/221/t49373.jpg ) ] (http://e-prawnik.pl/wiadomosci/informacje/piwo-na-meczach-jednak-zakazane.html) W czasie Euro 2012 nie napijesz się piwa Emocje podczas mistrzostw miało podgrzewać piwo do 3,5 proc. Wygląda na to, że ochłodzimy się bezalkoholowym.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/255/t152831.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/dzien;otwarty;na;stadionie;zbudowanym;na;euro;2012,213,0,887509.html) Czekali po kilka godzin. Mimo to zadowoleni Kilka tysięcy osób zwiedza stadion PGE Arena. Dziś zorganizowano po raz pierwszy Dzień Otwarty na obiekcie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/182/t86454.jpg ) ] (http://dom.money.pl/budownictwo/wiadomosci/artykul/giersz;uspokaja;bedziemy;gotowi;na;euro;2012,117,0,877429.html) Nikt nie buduje stadionów szybciej od Polaków Minister sportu Adam Giersz powiedział, że opóźnienia w budowie stadionów nie mają znaczenia w kontekście organizacji EURO 2012.
Tagi: euro 2012, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz