Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
budżet
10.12.2009 07:24

Posłowie przyjmą budżet pod dyktando Rostowskiego

Koalicja ma dokładny scenariusz szybkiego uchwalenia budżetu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

W przyszłym tygodniu Sejm ma przyjąć projekt ustawy budżetowej. Platforma nie przewiduje znaczących zmian w dokumencie, a nad wszystkim czuwa minister Jacek Rostowski.

Koalicja mobilizuje się do głosowania w sprawie budżetu na 2010 rok. Jak ustalili _ Dziennik Gazeta Prawna _ - żadna poprawka nie zostanie przyjęta bez zgody ministra finansów Jacka Rostowskiego, a koalicja scenariusz szybkich prac nad budżetem ma już dopracowany.

Jak czytamy w gazecie, Platforma nie przewiduje praktycznie żadnych znaczących zmian w ustawie. - _ Nawet, gdyby dzięki lepszym prognozom gospodarczym pojawiały się dodatkowe środki, to zostaną przeznaczone na zmniejszenie deficytu _ - zapowiada szef sejmowej komisji finansów publicznychPaweł Arndtz PO.

Sejm ma przyjąć budżet w przyszły piątek. Ponieważ Regulamin Sejmu zabrania, by na tym samym posiedzeniu przeprowadzić i drugie, i trzecie czytanie tej samej ustawy, w piątek marszałekBronisław Komorowskiotworzy nowe posiedzenie. Na to głosowanie w koalicji panuje pełna mobilizacja. Ma obowiązywać dyscyplina, a kluby koalicyjne mają zakaz popierania wniosków nieuzgodnionych z resortem finansów.

Gazeta przypomina, że jeszcze kilka lat temu w głosowaniach budżetowych powstawały za każdym razem ponadpartyjne, doraźne koalicje - najczęściej po to, by forsować regionalne postulaty. Teraz takie poprawki nie mają żadnych szans.

Raport Money.pl
*Deficyt 2010. Kwota rekordowa, ale było gorzej * Minister finansów zapowiada, że w budżecie państwa na 2010 rok zabraknie ponad 52 mld złotych na sfinansowanie zaplanowanych wydatków. Czytaj w Money.pl
Tagi: budżet, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, gospodarka polska, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz