Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Posłowie za wypłatą zaliczek w ramach Wspólnej Polityki Rolnej

0
Podziel się

Nowe przepisy pozwolą na udzielanie zaliczek lokalnym grupom działania.

Posłowie za wypłatą zaliczek w ramach Wspólnej Polityki Rolnej
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bDJEtmMR

Nowe przepisy pozwolą na udzielanie zaliczek lokalnym grupom działania.* *Wszystkie kluby poprały projekt ustawy.

Proponowane w nim rozwiązania umożliwiają wypłaty zaliczek tzw. lokalnym grupom działania, które realizują projekty w swojej gminie, np. organizację dożynek, festyny, izby pamięci czy opracowania szlaków turystycznych. Inicjatywy takie mają poprawić jakość życia na wsi.

Dotychczas lokalne grupy działania mogły korzystać z pożyczek udzielanych przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Wypłata zaliczek ze środków UE umożliwi im lepsze wykorzystanie tych funduszy.

bDJEtmMT

W Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 na inicjatywy lokalne przeznaczono 127 mln euro - dotychczas wykorzystano zaledwie kilka procent. _ Prefinansowanie jest korzystne dla samorządów i lokalnych grup działania _ - ocenił poseł sprawozdawca Stanisław Kalemba (PSL).

O unijne pieniądze grupy mogą starać się składając projekt w swoim urzędzie marszałkowskim. Po to, by otrzymać pieniądze z UE, grupy te muszą mieć wkład własny.

Do ustawy wprowadzono także przepisy, które realizują wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE z listopada 2010 r. Zakazuje on publikacji wykazu osób fizycznych, beneficjentów Wspólnej Polityki Rolnej, ze względu na ochronę danych osobowych. Takie wykazy zamieszczane były na stronie internetowej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Nowe przepisy mają wejść w życie 14 dniach od daty publikacji.

Czytaj więcej o Wspólnej Polityce Rolnej w Money.pl
Czesi chcą rewolucji w unijnym budżecie Premier Czech Petr Neczas oświadczył, że Praga opowiada się za obniżeniem wydatków na Wspólną Politykę Rolną w planowanym na lata 2014-2020 nowym budżecie Unii Europejskiej.
"To żadna reforma, to żart z debaty" Minister rolnictwa zastrzega, że zabiera głos w swoim imieniu, a nie polskiej prezydencji.
Rolnicy mogą stracić przez opieszałość agencji 26 września Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ogłosi nowy nabór wniosków na tworzenie mikroprzedsiębiorstw na wsi.
bDJEtmNu
Źródło:
KOMENTARZE
(0)