Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Pośpiech w sprawie OFE. Zdecydują wkrótce

0
Podziel się:

Po wczorajszej debacie, projektem zmian w OFE, zajmie się sejmowa komisja finansów publicznych.

Pośpiech w sprawie OFE. Zdecydują wkrótce
(PAP/Rafał Guz)

Pierwsze czytanie w Sejmie już było. Teraz projektem zmian w systemie emerytalnym zajmie się sejmowa komisja finansów publicznych, która zbiera się dzisiaj o 9.30.

Sejm nie przyjął wniosku o odrzucenie w pierwszym czytaniu projektu reformy OFE. Za głosowało 49 posłów, przeciwko 257, a 115 wstrzymało się od głosu. Ostateczne głosowanie zaplanowano na piątek.

Projekt zakłada przede wszystkim przekazanie do ZUS naszych składek emerytalnych zainwestowanych przez OFE w obligacje skarbowe.

Przyszli emeryci będą też mogli wybrać czy chcą być i w OFE i w ZUS-ie czy tylko w ZUS-ie. W czasie pierwszego czytania w Sejmie padało wiele gorzkich słów zarówno ze strony koalicji jak i opozycji. Debacie przysłuchiwała się Elżbieta Łukowska

Podczas wczorajszej dyskusji minister pracy Kosiniak-Kamysz (na zdjęciu) przekonywał, że na zmianach w OFE nikt nie straci. Według ministra zwlekanie z reformą może negatywne skutki dla naszej gospodarki. Opozycja mocno krytykowała te argumenty i pośpiech rządu w uchwalaniu zmian w OFE.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)