Notowania

zaginięcie boeinga
12.04.2014 10:00

Poszukiwania boeinga Malaysia Airlines nadal trwają

Premier Australii Tony Abott wyraził wczoraj przekonanie, że sygnały, które wykryto na wodach Oceanu Indyjskiego pochodzą z czarnych skrzynek samolotu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA/RICHARD WAINWRIGHT)

Centrum operacji poszukiwawczych w australijskim Perth poinformowało w sobotę, że obszar poszukiwań został jeszcze bardziej zawężony. Operacja prowadzona jest z użyciem kilkunastu samolotów i okrętów. Agencja AFP podaje, że poszukiwania obejmują obszar ponad 41 tys. km kwadratowych.

Do tej pory australijski okręt Ocean Shield odebrał cztery sygnały w badanej strefie. Przechwycono także piąty sygnał, który jednak prawdopodobnie nie ma związku z zaginioną maszyną.

Premier Australii powiedział w piątek w Szanghaju, że jest _ głęboko przekonany _, iż wykryte sygnały pochodzą z czarnych skrzynek boeinga Malaysia Airlines. _ Bardzo zawęziliśmy zasięg poszukiwań i jesteśmy głęboko przekonani, że sygnały, które wykrywamy, pochodzą z czarnych skrzynek _ - oświadczył. Jednak australijski koordynator poszukiwań Angus Houston po słowach premiera zastrzegł, że nie doszło jeszcze do przełomu w poszukiwaniach.

Lecący z Kuala Lumpur do Pekinu Boeing 777 z 239 osobami na pokładzie zaginął 8 marca. Dotychczas nie udało się odnaleźć żadnego fragmentu maszyny, jednak śledczy na podstawie danych z satelitów doszli do wniosku, że samolot spadł w południowej części Oceanu Indyjskiego, na zachód od Perth.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: zaginięcie boeinga, boeing, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz